Nad Moskvou přeletělo 70 bojových letadel, včetně nejmodernějších stíhaček MiG-31

Nad centrem Moskvy dnes přeletělo na sedm desítek různých vojenských letounů a vrtulníků, včetně nejmodernějších strojů armádního letectva MiG-31 a víceúčelových stíhaček Su-57. Jednalo se o nácvik letecké přehlídky, která se v ruské metropoli uskuteční 9. května u příležitosti 75. výročí konce druhé světové války.

Ilustrační foto
doporučujeme

Ruský prezident Vladimir Putin kvůli šíření koronavirové infekce koncem dubna rozhodl o odkladu plánované okázalé vojenské přehlídky na Rudém náměstí na dobu, až nynější epidemiologická krize v zemi pomine. Nicméně oslavu významného výročí nad ruskou metropolí má kromě dělostřeleckých salv zajistit alespoň elita ruské armádní letecké techniky.

Moskvané při dnešním nácviku mohli podle agentury TASS spatřit čtyři stíhačky MiG-31K, schopné nést hypersonické rakety Kinžal, a také čtyři stíhačky páté generace Su-57, které jsou vybavené moderní avionikou a technologií stealth, ztěžující zachycení stroje radary.

K vidění byl dnes mimo jiné také letoun včasné výstrahy A-50, strategické bombardéry Tu-95MS a Tu-160 a bombardéry s dlouhým doletem Tu-22M3. Vedle řady dalších typů bojových letounů, nacvičovali přehlídku i piloti bitevních vrtulníků Mi-35, Mi-28N a Ka-52, víceúčelové helikoptéry Mi-8 a těžký transportér Mi-26.

Kvůli dnešní zkoušce na sobotní slavnostní přelet musel být ve vzdušném prostoru nad ruskou metropolí omezen provoz. Nicméně práci moskevských letišť to výrazněji nepoznamenalo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Navalnyj čeká na soud v nechvalně známé vazební věznici

20.01.2021 17:03 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj čeká na soud, jenž rozhodne o tom, zda ho pošle do vězení za…

Kreml potvrdil ochotu prodloužit odzbrojovací dohodu s USA

20.01.2021 13:13 Moskva dnes prostřednictvím mluvčího Kremlu opět potvrdila ochotu prodloužit poslední odzbrojovací…

Jak počítat oběti pandemie? Profesor z Oxfordu upozornil na úskalí…

20.01.2021 00:01 NÁZOR - Kolik lidí zemřelo kvůli pandemii nemoci covid-19? A jak se tato čísla liší v jednotlivých…

Navalnyj zveřejnil zprávu o údajném Putinově paláci. Rezidence za 29…

19.01.2021 21:56 Aktualizováno Fond boje s korupcí ruského opozičního předáka Alexeje Navalného dnes zveřejnil výsledky svého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama