Nad Moskvou přeletělo 70 bojových letadel, včetně nejmodernějších stíhaček MiG-31

Nad centrem Moskvy dnes přeletělo na sedm desítek různých vojenských letounů a vrtulníků, včetně nejmodernějších strojů armádního letectva MiG-31 a víceúčelových stíhaček Su-57. Jednalo se o nácvik letecké přehlídky, která se v ruské metropoli uskuteční 9. května u příležitosti 75. výročí konce druhé světové války.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Ruský prezident Vladimir Putin kvůli šíření koronavirové infekce koncem dubna rozhodl o odkladu plánované okázalé vojenské přehlídky na Rudém náměstí na dobu, až nynější epidemiologická krize v zemi pomine. Nicméně oslavu významného výročí nad ruskou metropolí má kromě dělostřeleckých salv zajistit alespoň elita ruské armádní letecké techniky.

Moskvané při dnešním nácviku mohli podle agentury TASS spatřit čtyři stíhačky MiG-31K, schopné nést hypersonické rakety Kinžal, a také čtyři stíhačky páté generace Su-57, které jsou vybavené moderní avionikou a technologií stealth, ztěžující zachycení stroje radary.

K vidění byl dnes mimo jiné také letoun včasné výstrahy A-50, strategické bombardéry Tu-95MS a Tu-160 a bombardéry s dlouhým doletem Tu-22M3. Vedle řady dalších typů bojových letounů, nacvičovali přehlídku i piloti bitevních vrtulníků Mi-35, Mi-28N a Ka-52, víceúčelové helikoptéry Mi-8 a těžký transportér Mi-26.

Kvůli dnešní zkoušce na sobotní slavnostní přelet musel být ve vzdušném prostoru nad ruskou metropolí omezen provoz. Nicméně práci moskevských letišť to výrazněji nepoznamenalo.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohoda mezi EU a Británií v nedohlednu, po dalším kole jednání přetrvávají…

02.07.2020 16:48 Další čtyři dny rozhovorů mezi vyjednavači Londýna a Evropské unie o podobě budoucích vztahů…

Stala se chyba? Turci zuří, protože nejsou na seznamu bezpečných zemí

02.07.2020 15:30 EU přišla s prvním seznamem bezpečných mimounijních zemí, jejichž občanům se otevřela, a jež…

Rusové odhlasovali změnu ústavy. Kreml mluví o triumfu, opozice o podvodu

02.07.2020 14:55 Aktualizováno Změny v ruské ústavě, jež umožní prezidentovi Vladimiru Putinovi ještě dvojí znovuzvolení do…

Protesty po vraždě zpěváka se šíří. Dav v Londýně strhl sochu bývalého…

02.07.2020 14:37 V parku na jihozápadě Londýna zničili neznámí pachatelé sochu bývalého etiopského císaře Haileho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy