Nakažený britský premiér vyzval občany, aby zůstali doma

Britský premiér Boris Johnson napsal dopis, v němž vyzývá občany, aby zůstali doma a pomohli tak zabránit dalšímu šíření koronaviru. List bude nyní rozeslán do všech domácností v Británii, informovala agentura Reuters. Jonhson sám se koronavirem nakazil a tráví čas v izolaci v Downing Street.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Boris Johnson
doporučujeme

"Víme, že se situace ještě bude zhoršovat, než se obrátí k lepšímu," stojí podle Reuters dopise, který zamíří do 30 milionů domácností. "Podnikáme ale patřičné přípravy, a čím víc budeme dodržovat pravidla, tím méně životů bude ztraceno a tím dřív se bude moci život vrátit k normálu," píše Johnson podle prohlášení premiérské kanceláře v dopise.

Británie v sobotu oznámila, že počet případů nemoci COVID-19 v zemi stoupl na 17.089, obětí je 1019. Vrchol epidemie se očekává za několik týdnů, napsala agentura Reuters.

Johnson v první polovině března váhal s razantními kroky, které kvůli šíření koronaviru činily jiné evropské země. Vzhledem k rychle rostoucímu počtu nových případů infekce ale nakonec britská vláda nařídila celostátní karanténní opatření, včetně uzavření restaurací, kaváren a obchodů.

Johnson v dopise děkuje všem, kteří pracují pro státní zdravotnický systém NHS a jejichž úsilí je podle něj inspirativní. "Do služeb NHS se navíc vracejí tisíce lékařů a sester v důchodu a nejzranitelnějším občanům pomáhají tisíce dobrovolníků," dodává.

K dopisu bude přiložen leták s pravidly pro mytí rukou a opouštění domova a také s popisem příznaků choroby COVID-19.

Nakažený premiér Johnson, který označil své symptomy za mírné, nadále stojí v čele vládního boje s koronavirem a komunikuje prostřednictvím videokonferencí. Infikovaný je také ministr zdravotnictví Matt Hancock.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Velké Británii už s koronavirem umřelo přes 40.000 lidí

05.06.2020 17:43 Počet úmrtí v řadách lidí pozitivně testovaných na koronavirus v Británii překročil 40.000.…

Počet nakažených koronavirem se v Rusku blíží ke 450.000

05.06.2020 17:20 Aktualizováno Rusko má po dalším dni téměř 450.000 potvrzených případů nákazy koronavirem a 5528 mrtvých. Vyplývá…

Jednání EU s Británií příliš nepokročila, obě strany se shodly jen na…

05.06.2020 15:04 Další kolo vyjednávání o budoucích vztazích Evropské unie a Británie nepřineslo zásadní sblížení…

Jaká je role Ruska v nepokojích v USA? Profesor dospěl k překvapivým…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno NÁZOR - Pohled na to, jak se Spojené státy znovu samy trhají na kusy, je depresivní, tvrdí profesor…

Související:

Právě se děje

Další zprávy