Nepovolený koncert v Londýně se zvrhl v násilí. Dav zaútočil, zraněno 22 policistů

Při zásahu na nepovoleném koncertu, který se v noci na dnešek uskutečnil v londýnské čtvrti Brixton, utrpělo zranění 22 policistů a výtržníci poničili několik policejních aut. Dnes o tom na svých internetových stránkách informuje britská BBC. Policie čtyři lidi zatkla. Větší večírky jsou v Británii v rámci opatření proti šíření koronaviru zakázané.

Policie Velké Británie
doporučujeme

Policie uvedla, že na místo vyjela v reakci na stížnosti místních obyvatel kvůli hluku, nevhodnému chování a násilnostem. Výtržníci ale na policisty zaútočili. Nikdo neutrpěl vážné zranění, dvě osoby ovšem museli ošetřit v nemocnici.

"Taková shromáždění jsou nezákonná, jsou v rozporu s restrikcemi zavedenými kvůli koronaviru a představují riziko pro veřejné zdraví," uvedl Colin Wingrove z metropolitní policie. "Násilí vůči policistům je naprosto nepřijatelné a nebudeme ho v žádné formě tolerovat," dodal.

zdroj: YouTube

Podle agentury Reuters připomíná, že britská policie veřejnost před pořádáním večírků nebo velkých shromáždění varuje, nicméně ne vždy lidé omezení respektují.

Předminulou sobotu se na dvou nepovolených party v Manchesteru sešly tisíce lidí. Jeden mladík během toho večera zemřel na předávkování drogami, tři další byli pobodáni a jedna 18letá dívka byla znásilněna.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britští operátoři varují před rychlým odstřižením od Huawei

09.07.2020 20:59 Přední britští telekomunikační operátoři BT a Vodafone varovali, že pokud by britská vláda nařídila…

Divadla mohou od víkendu v Anglii pořádat venkovní představení

09.07.2020 20:53 Divadla mohou od víkendu v Anglii opět pořádat alespoň venkovní představení. Příští týden otevřou…

Pandemie je dle Moskvy překážkou pro obnovení česko-ruských diplomatických…

09.07.2020 18:31 Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová dnes řekla, že Rusko je připravené k dialogu s Českou…

Vražda Čečence ve Vídni je podle Kadyrova dílem cizích agentů

09.07.2020 18:22 Aktualizováno Víkendová vražda opozičního čečenského aktivisty ve Vídni je dílem zahraničních agentů, kteří se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy