Nesmysl, odmítl Kreml spekulace, že Putin má Parkinsonovu nemoc

Mluvčí Kremlu dnes jako "nesmysl" odmítl zprávu britského bulvárního deníku o tom, že by ruský prezident Vladimir Putin mohl mít Parkinsonovu nemoc a chystal se na začátku příštího roku odstoupit. Informovala o tom agentura Reuters.

Vladimír Putin
doporučujeme

Prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov reagoval na zprávu britského bulvárního listu The Sun, kterou převzala i další média. Deník se odkazuje mimo jiné na slova ruského historika a politického analytika Valerije Solověje, jenž do loňského roku působil na moskevské diplomatické akademii MGIMO.

Ten dříve v tomto týdnu nadnesl, že Vladimir Putin by mohl mít Parkinsonovu nemoc a je pod tlakem rodiny a nepřiznané přítelkyně, aby kvůli zdravotnímu stavu odstoupil. "Jeho rodina má na něj velký vliv. Plánuje zveřejnit plány o předání (moci) v lednu," cituje The Sun Solověje.

List dále rozebírá symptomy onemocnění, které je podle některých pozorovatelů prý možné vysledovat i u vládce Kremlu. Zároveň v této souvislosti připomíná čtvrteční zprávu o návrhu ruského zákona, jenž by rozšířil imunitu ruského prezidenta také na delikty, jichž by se hlava státu případně dopustila i po skončení mandátu.

"Je to naprostý nesmysl. S prezidentem je všechno v pořádku. Jeho zdraví je vynikající," prohlásil dnes Peskov. Na dotaz, zda se šéf Kremlu chystá v blízké budoucnosti odstoupit, odpověděl, že nikoliv.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Johnson bude s šéfkou EK mluvit o pobrexitových vztazích

04.12.2020 21:15 Intenzivní jednání o smlouvě, která by měla od počátku příštího roku upravit podobu vzájemných…

Rusko má dvě výrazně různé statistiky o úmrtí na covid-19

04.12.2020 20:52 Ruská vicepremiérka Taťjana Golikovová dnes podle agentury Interfax uvedla, že obě dvě ruské…

Počet případů nákazy covidem-19 v Itálii či Turecku stoupá

04.12.2020 20:20 Aktualizováno Rekordních 32.736 případů nákazy koronavirem za posledních 24 hodin zaznamenalo Turecko, kde za…

Británie hlásí za poslední den 16 tisíc nově nakažených a přes 500 úmrtí

04.12.2020 18:51 V Británii za posledních 24 hodin přibylo 16.298 nakažených koronavirem, je to nejvíce za téměř…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama