Norsko zakázalo zakotvit výletním lodím s více než 100 lidmi

V norských přístavech nesmějí ode dneška vystupovat lidé z výletních lodí, na jejichž palubách je více než sto osob. Úřady skandinávské země toto opatření přijaly poté, co se na lodi společnosti Hurtigruten koronavirem nakazilo více než 40 cestujících a členů posádky a stovky dalších lidí kvůli tomu musely do desetidenní karantény.

Ilustrační foto
doporučujeme

Z lodí, které už vypluly, cestující a posádka budou moci v norských přístavech vystoupit, nové omezení se týká plavidel, jež se na cestu teprve chystají, upřesnil ministr zdravotnictví Bent Höie. Platit bude dva týdny. "Pandemie ještě neskončila," upozornil Höie.

Agentura Reuters připomíná, že společnost Hurtigruten v půlce června jako první operátor obnovila plavby výletními loděmi. Omezila kapacitu pro cestující a na svých plavidlech se snažila prosazovat pravidla ohledně bezpečných rozestupů a hygieny.

"Selhali jsme," řekl šéf společnosti Daniel Skjeldam. "Velmi se jménem naší firmy omlouvám," řekl. Loď nazvaná MS Roald Amundsen, na které se nákaza rozšířila, zakotvila v uplynulých dnech v přístavu v Tromsö po plavbě na Špicberky. Cestující se mohli vylodit ještě předtím, než u někoho z lodi testy prokázaly nákazu. Následně se proto rozběhla složitá operace s cílem je vypátrat. V září se Roald Amundsen měl vydat na plavbu kolem Británie. Hurtigruten zastavila provoz i dalších dvou výletních plavidel, v dodávkách zboží mezi jednotlivými norskými přístavy bude ale firma pokračovat.

Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie covidu-19 ve světě dlouhodobě sleduje, se v Norsku koronavirem doposud nakazilo 9312 lidí, 256 z nich zemřelo. Tato skandinávská země má asi 5,4 milionu obyvatel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Alžběta II. kvůli koronaviru přijde o miliony liber, její zaměstnanci mají…

25.09.2020 12:41 Britská královna nejspíše bude mít kvůli pandemii covidu-19 méně peněz. Znatelný úbytek návštěvníků…

Zatýkaný muž v Londýně zastřelil policistu

25.09.2020 11:57 V Londýně zemřel policista, který byl těžce zraněn při zákroku vůči podezřelému člověku. Podle…

Rusko má přes 20 tisíc obětí koronaviru, počet nakažených za den stoupá

25.09.2020 11:02 V Rusku dál stoupají denní přírůstky infikovaných koronavirem a ve čtvrtek po dlouhé době…

K dobrým změnám v Bělorusku podle preláta pomohou modlitby a půst

25.09.2020 07:31 K třídennímu půstu a modlitbám za dobré změny ve společnosti a navrácení míru do Běloruska vyzval…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama