Novinář, kterému ruští policisté zlomili ruku, dostal pokutu

Pokutu 2500 rublů (asi 780 Kč) za neuposlechnutí pokynů policisty a zasahování do práce volební komise má podle dnešního rozhodnutí soudu v Petrohradu zaplatit ruský novinář David Frankel, kterému při nedávném referendu o ústavních změnách policisté ve volební místnosti zlomili ruku.

Ilustrační foto
doporučujeme

O rozsudku informovala agentura TASS. Frenkel, kterému hrozilo až 15 dnů vězení, řekl petrohradskému serveru Fontanka, že se odvolá.

Změny v ústavě otevřely ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi možnost setrvat u moci až do května 2036, samozřejmě pokud bude znovu kandidovat a voliči jej zvolí.

Frenkel přijel do volební místnosti 30. června, den před koncem referenda, kvůli zprávám, že se volební komise snaží vyloučit jednoho ze svých členů. Policisté proti němu použili sílu, když si jednoho z nich zblízka vyfotil. Při zákroku mu zlomili ruku. Frenkel musel být podle médií hospitalizován a podrobil se čtyřhodinové operaci.

zdroj: YouTube

Petrohradská správa ministerstva vnitra, tedy policejní velitelství v druhém největším městě Ruska, informace o napadení novináře při referendu popírala. Tvrdila, že policisté vyvedli žurnalistu z volební místnosti v souladu se zákonem a na žádost předsedy volební komise.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bělorusko vrátilo Rusku zadržené údajné žoldnéře

14.08.2020 21:47 Ruská generální prokuratura oznámila, že běloruské úřady vrátily do Ruska 32 Rusů, které v…

Tisíce demonstrantů v centru Minsku volají po Lukašenkově odchodu

14.08.2020 21:07 Aktualizováno Tisíce demonstrantů se před sídlem běloruské vlády v centru Minsku domáhají odstoupení prezidenta…

Anketa: Jen čtvrtina lékařů v Rusku důvěřuje vakcíně Sputnik V

14.08.2020 17:03 Celých 52 procent lékařů v anketě provedené přes ruskou mobilní aplikaci uvedlo, že by si nenechalo…

Lukašenko veřejně ujistil, že je naživu a neodjel do ciziny

14.08.2020 16:44 Prezident Alexandr Lukašenko dnes ujistil veřejnost, že je naživu a neodjel ze země, kde dál…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama