Nový ruský premiér Mišustin čelí aféře. Jeho sestra má majetek za miliardu rublů, původ nejasný

Sestra nového ruského premiéra Michaila Mišustina je majitelkou luxusních nemovitostí v hodnotě bezmála miliardy rublů. S odvoláním na údaje z neveřejné daňové databáze o tom dnes informovala ruská pobočka britské stanice BBC. Již dříve ruská média psala o podezřele velkém jmění Mišustinovy manželky.

Michail Mišustin
doporučujeme

Majetek premiéra a jeho rodiny přišel na přetřes krátce poté, co tohoto dlouholetého šéfa daňové správy minulý týden nečekaně jmenoval do nejvyšší vládní funkce ruský prezident Vladimir Putin.

Mišustinova sestra Natalija Steninová je podle dokumentů, které BBC získala od nejmenovaného zdroje z ruské daňové správy, majitelkou tří luxusních nemovitostí - bytu a dvou domů v Moskvě - v celkové hodnotě 900 milionů rublů (330 milionů korun). Ve veřejném katastru nemovitostí přitom figuruje pouze jako majitelka jednoho domu s restaurací, kterou do roku 2019 spoluvlastnila.

Podle zdroje BBC premiérova sestra nemá jinou pracovní zkušenost než tu ze státní letecké společnosti Aeroflot z počátku první dekády toho století. Není jasné, zda měla poté jiné zaměstnání, ani jak získala rozsáhlý majetek.

Pochybnosti vzbuzuje i majetek Mišustinovy manželky Vladleny, na niž před svým příchodem do pozice ředitele daňové správy v roce 2010 převedl svůj majetek. Podle listu The Moscow Times za téměř celé desetileté období, kdy stál Mišustin v čele daňové správy, se manželčino jmění zvýšilo o 789 milionů rublů (289 milionů korun). Není přitom známo, že by sama jakkoli podnikala.

Ruský nejvyšší soud v roce 2017 umožnil úřadu pro veřejné rejstříky (FSR), aby nezveřejňoval jména majitelů nemovitostí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama