Počasí trápí Evropu: Oblíbenou destinaci Čechů zasáhly bouřky a tornádo

Na Baleáry dorazily intenzivní bouřky doprovázené přívalovými srážkami s úhrny až v řádech stovek milimetrů. Podobně je na tom také Valencie ve Španělsku, provincii Alicante dokonce ráno zasáhlo tornádo. Podle meteorologů se počasí začne zlepšovat až o víkendu.

Přidejte svůj názor

blesk
doporučujeme

Ve středu se španělským ostrovem Mallorca prohnaly rozsáhlé povodně. Intenzivní deště zaplavily ulice a hasiči vyjížděli ke 113 případům. Silný vítr také lámal stromy, které popadaly na silnice a komplikovaly dopravu. Na základě nepříznivého počasí ministerstvo školství zavřelo školy v devatenácti obcích..

Tlaková níže se v průběhu úterního dne usadila nad jihozápadní Evropou, v důsledku čehož se zejména nad západním Středozemním mořem začaly tvořit intenzívní bouřky, informuje meteopress.

S bouřkami se dále potýkalo severní Španělsko, severní Africe, jižní Itálii a Řecku. Lidé také spatřili vodní smrště poblíž pobřeží. Ve středu bylo v celém Středomoří zaznamenáno až 180 tisíc blesků.

Podle předpovědi se počasí ve Španělsku nezlepší ani v dalších dnech. Státní meteorologický ústav vydal výstrahu před vydatným deštěm. Bouřky bude doprovázet krupobití a mohou se objevit i tornáda, výstraha platí i pro pátek. Extrémní nebezpečí platí ve čtvrtek pro Andalusii, Murcii a Valencii, velké riziko očekávají na Ibize a Formenteře.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tornáda a bouřky devastují jih USA, zahynulo nejméně sedm lidí

11.01.2020 21:53 Aktualizováno Jih Spojených států zasáhly v pátek silné bouřky a tornáda. V souvislosti s nepříznivým počasím…

Počasí s výstrahou: Žene se vichřice. Může poškodit budovy a lámat stromy

03.01.2020 12:52 Část České republiky v sobotu odpoledne zasáhne silný vítr s nárazy 60 až 75 kilometrů v hodině.…

Norsko vzhůru nohama. Takové počasí v lednu ještě nezažilo

02.01.2020 14:38 Meteorologové v Norsku naměřili rekordně vysokou teplotu pro leden. V malé obci Sunndalsöra na…

V Moskvě panuje na prosinec extrémní teplo. Putin uznal problém s…

26.12.2019 18:16 Moskva, jež je o Vánocích známá bohatou sněhovou nadílkou, zažívá tento prosinec výjimečně vysoké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama