Počasí trápí Evropu: Oblíbenou destinaci Čechů zasáhly bouřky a tornádo

Na Baleáry dorazily intenzivní bouřky doprovázené přívalovými srážkami s úhrny až v řádech stovek milimetrů. Podobně je na tom také Valencie ve Španělsku, provincii Alicante dokonce ráno zasáhlo tornádo. Podle meteorologů se počasí začne zlepšovat až o víkendu.

Přidejte svůj názor

blesk
doporučujeme

Ve středu se španělským ostrovem Mallorca prohnaly rozsáhlé povodně. Intenzivní deště zaplavily ulice a hasiči vyjížděli ke 113 případům. Silný vítr také lámal stromy, které popadaly na silnice a komplikovaly dopravu. Na základě nepříznivého počasí ministerstvo školství zavřelo školy v devatenácti obcích..

Tlaková níže se v průběhu úterního dne usadila nad jihozápadní Evropou, v důsledku čehož se zejména nad západním Středozemním mořem začaly tvořit intenzívní bouřky, informuje meteopress.

S bouřkami se dále potýkalo severní Španělsko, severní Africe, jižní Itálii a Řecku. Lidé také spatřili vodní smrště poblíž pobřeží. Ve středu bylo v celém Středomoří zaznamenáno až 180 tisíc blesků.

Podle předpovědi se počasí ve Španělsku nezlepší ani v dalších dnech. Státní meteorologický ústav vydal výstrahu před vydatným deštěm. Bouřky bude doprovázet krupobití a mohou se objevit i tornáda, výstraha platí i pro pátek. Extrémní nebezpečí platí ve čtvrtek pro Andalusii, Murcii a Valencii, velké riziko očekávají na Ibize a Formenteře.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí, jaké Evropa nezažila? Přiženou se stejné hurikány, které devastují…

21.09.2019 23:20 Aktualizováno V příštích letech se bude Evropa potýkat s větším množství hurikánů. Podle meteorologů za to mohou…

Bouře na severu Německa trhaly střechy, kolaps železniční dopravy

18.09.2019 07:11 Kvůli bouřím na severu a severovýchodě Německa byla dnes večer omezena železniční doprava. Na…

Počasí si vybralo ve Španělsku krutou daň. Tři mrtví, povodňová vlna…

13.09.2019 13:13 Záplavy vyvolané přívalovými lijáky na jihu Španělska si vyžádaly tři oběti na životech. Desítky…

Odborníci na počasí se děsí zimy. Bude jedna z nejkrutějších za poslední…

12.09.2019 22:42 Aktualizováno Odborníci na klima nedávno předpověděli, že se Anglie bude potýkat s extrémně silnými mrazy už tuto…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama