Hotel zamkl turisty jako rukojmí. Pád cestovky Thomas Cook má drsnou dohru

Thomas Cook, jedna z nejstarších cestovních kanceláří na světě, v pondělí zkrachovala. Britští zákazníci cestovky si stěžovali na chování zaměstnanců tuniského hotelu. Tvrdili, že je bezpečnostní pracovníci zamkli v budově. Bližší informace o incidentu napsal server BBC.

Thomas Cook
doporučujeme

„Ochranka nás odmítla pustit z hotelu a zavřeli nás ,“ napsal britský turista Gary Seale na Facebook.

Jednalo se o vyústění dlouhodobých finančních problémů cestovní kanceláře. K incidentu došlo v hotelu Orangers v letovisku Hammamet v neděli večer. Hotel měl po Britech chtít dodatečné poplatky. Podle tuniské vlády šlo o nedorozumění.

Thomas Cook v srpnu uzavřel, dohodu na základě které měli věřitelé do firmy vložit 900 milionů liber. Polovinu sumy měl získat od čínské firmy Fosun Tourism. Ta se na základě toho měla stát většinovým vlastníkem. Druhou polovinu měli poskytnout držitelé dluhopisů a věřitelské banky. V pátek se objevila informace, že věřitelé po cestovní kanceláři požadovali, aby získala rezervu 200 milionů liber, jinak dohoda padá, napsal server BBC.

Společnost Thomas Cook v pondělí informovala, že zkrachovala. Nevstupuje do insolvenčního procesu, ale končí rovnou v likvidaci. Dceřiné společnosti zastavily prodej zájezdů.

Na pondělí mělo lety zarezervováno 16 000 turistů. Úřady doufají, že nejméně 14 000 z nich se dostane domů na charterových letech. Některá letadla dodali i provozovatelé společnosti easyJet a Virgin.

Podle odhadů kolaps společnosti Thomas Cook ovlivnil přibližně 150 000 Britů a až 450 000 dalších zákazníků v zahraničí, napsal server BBC.

Ruth Morse z Halesowenu z West Midlands se měla 8. října vdávat se svým partnerem na Kypru, nyní ale pochybuje, že se svatba uskuteční. Zarezervovala celou akci prostřednictvím Thomas Cook, včetně ozdob, dortu a soukromého baru. Polovina hostů si rezervovala své lety a ubytovaní prostřednictvím cestovní kanceláře.

Ruth říká, že plánovala svou vysněnou svatbu dva roky. Většina peněz, které utratila, přišla od rodinných příslušníků, včetně její matky a jejího zesnulého bratra. „Svatbu znovu zorganizuji ale nebudu to dělat v zahraničí, protože jsem ztratila víru. Cítím se naprosto zničená,“ dodala.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie hlásí rekordní denní přírůstek nakažených, je jich 7143

29.09.2020 20:27 V Británii zaznamenali rekordní denní přírůstek počtu nakažených koronavirem. Za uplynulých 24…

Kreml vybídl Turecko k uklidnění konfliktu o Náhorní Karabach

29.09.2020 14:58 Kreml dnes vyzval Turecko, aby přispělo k opětovnému nastolení míru v Náhorním Karabachu, uvedla…

Boje v Náhorním Karabachu nepolevují, kromě vojáků umírají i civilisté

29.09.2020 13:40 Aktualizováno Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami u horské enklávy Náhorní Karabach opět pokračovaly i…

Putin kritizoval "bezprecedentní vnější tlak" na Bělorusko

29.09.2020 12:29 Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že spojenecké Bělorusko je vystaveno …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama