Hotel zamkl turisty jako rukojmí. Pád cestovky Thomas Cook má drsnou dohru

Thomas Cook, jedna z nejstarších cestovních kanceláří na světě, v pondělí zkrachovala. Britští zákazníci cestovky si stěžovali na chování zaměstnanců tuniského hotelu. Tvrdili, že je bezpečnostní pracovníci zamkli v budově. Bližší informace o incidentu napsal server BBC.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Thomas Cook
doporučujeme

„Ochranka nás odmítla pustit z hotelu a zavřeli nás ,“ napsal britský turista Gary Seale na Facebook.

Jednalo se o vyústění dlouhodobých finančních problémů cestovní kanceláře. K incidentu došlo v hotelu Orangers v letovisku Hammamet v neděli večer. Hotel měl po Britech chtít dodatečné poplatky. Podle tuniské vlády šlo o nedorozumění.

Thomas Cook v srpnu uzavřel, dohodu na základě které měli věřitelé do firmy vložit 900 milionů liber. Polovinu sumy měl získat od čínské firmy Fosun Tourism. Ta se na základě toho měla stát většinovým vlastníkem. Druhou polovinu měli poskytnout držitelé dluhopisů a věřitelské banky. V pátek se objevila informace, že věřitelé po cestovní kanceláři požadovali, aby získala rezervu 200 milionů liber, jinak dohoda padá, napsal server BBC.

Společnost Thomas Cook v pondělí informovala, že zkrachovala. Nevstupuje do insolvenčního procesu, ale končí rovnou v likvidaci. Dceřiné společnosti zastavily prodej zájezdů.

Na pondělí mělo lety zarezervováno 16 000 turistů. Úřady doufají, že nejméně 14 000 z nich se dostane domů na charterových letech. Některá letadla dodali i provozovatelé společnosti easyJet a Virgin.

Podle odhadů kolaps společnosti Thomas Cook ovlivnil přibližně 150 000 Britů a až 450 000 dalších zákazníků v zahraničí, napsal server BBC.

Ruth Morse z Halesowenu z West Midlands se měla 8. října vdávat se svým partnerem na Kypru, nyní ale pochybuje, že se svatba uskuteční. Zarezervovala celou akci prostřednictvím Thomas Cook, včetně ozdob, dortu a soukromého baru. Polovina hostů si rezervovala své lety a ubytovaní prostřednictvím cestovní kanceláře.

Ruth říká, že plánovala svou vysněnou svatbu dva roky. Většina peněz, které utratila, přišla od rodinných příslušníků, včetně její matky a jejího zesnulého bratra. „Svatbu znovu zorganizuji ale nebudu to dělat v zahraničí, protože jsem ztratila víru. Cítím se naprosto zničená,“ dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vztah Rusů k Ukrajině? Došlo k zásadnímu obratu. Nový průzkum

17.10.2019 08:44 Po zvolení Volodymyra Zelenského do čela Ukrajiny a po zmírnění protiukrajinských výpadů v ruských…

Diplomaté USA byli v zakázané zóně, Rusové je zadrželi

16.10.2019 20:59 Aktualizováno Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři americké diplomaty, kteří cestovali ve vojenské…

Bosna přemístila 1500 migrantů do kritizovaného tábora, panují tam…

16.10.2019 17:38 Policie na západě Bosny v úterý nuceně přemístila kolem 1500 migrantů a uprchlíků z města Bihače do…

Nobelova cena pro demonstranty v Hongkongu? Návrh patrně rozhněvá Čínu

16.10.2019 17:00 Hongkongský lid byl nominován na Nobelovu cenu za mír za rok 2020. Informovala o tom dnes agentura…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama