Papež František apeluje na svět: Uzdravování po epidemii musí být spravedlivé

Papež František vyzval svět, aby při uzdravování z epidemie způsobené koronavirem myslel na všechny a neopomenul žádnou část společnosti. Jinak to podle něj povede k ještě horší nákaze. Papež poprvé za více než měsíc opustil Vatikán a dnešní mši na neděli božího milosrdenství sloužil v téměř prázdném římském kostele Santo Spirito in Sassia.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio SJ (* 17. prosince 1936 Buenos Aires, Argentina), je 266. papež katolické církve, suverén státu Vatikán, jehož zvolilo konkláve dne 13. března 2013.
doporučujeme

Pontifex řekl, že při uzdravování z nemoci covid-19 nadešel čas napravit všeobecnou nespravedlnost, která oslabuje zdraví celého lidstva.

"Teď, když očekáváme pomalé a namáhavé uzdravování z pandemie, existuje riziko, že zapomeneme na ty, kdo zůstali v pozadí. Můžeme pak být zasaženi ještě horším virem, totiž sobeckou lhostejností. Virem, jenž se šíří dojmem, že je život lepší, když je lepší pro mě, a že všechno bude dobré, když je to dobré pro mě," řekl František.

Papež naposledy z Vatikánu vyšel 15. března, aby se v Římě pomodlil za ukončení pandemie. Neděle božího milosrdenství připadá u katolíků na první neděli po Velikonocích.

V Itálii nemoc covid-19 usmrtila už přes 23.000 lidí. Vatikán se podrobil nařízení italských úřadů a pro veřejnost se uzavřel, papež proto slouží mše a dává audience bez přítomnosti veřejnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdy Rusko použije jaderné zbraně? Putin představil novou vojenskou doktrínu

02.06.2020 22:08 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin dnes schválil strategický dokument, který označuje vytvoření a…

Britská bilance epidemie za den narostla o 324 mrtvých

02.06.2020 18:47 Britská vláda dnes oznámila úmrtí dalších 324 lidí s pozitivním testem na koronavirus, oficiální…

Během pandemie zemřelo v Británii o 62 tisíc lidí víc, než je obvyklé

02.06.2020 16:26 Během koronavirové pandemie v Británii zemřelo o 62.000 lidí více, než bylo během stejného období v…

Britská vláda terčem posměchu kvůli novému pravidlu, dostalo přezdívku …

02.06.2020 12:51 Britská vláda se stala terčem vtipů kvůli novému pravidlu, které z důvodu šíření koronaviru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy