Papež František podstoupil test na Covid-19, měl kašel a teplotu

Papež František, který minulý týden kvůli silnému nachlazení zrušil většinu veřejných vystoupení, byl vzhledem ke svým příznakům preventivně testován na koronavirus, výsledek byl negativní. Hlava katolické církve zrušila ze zdravotních důvodů většinu svého programu už po odsloužení mše na Popeleční středu, kterou začalo pro křesťany 40denní postní období před Velikonocemi.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio SJ (* 17. prosince 1936 Buenos Aires, Argentina), je 266. papež katolické církve, suverén státu Vatikán, jehož zvolilo konkláve dne 13. března 2013.
doporučujeme

Informoval o tom dnes list Il Messaggero

Itálie je nyní epicentrem epidemie nového koronaviru v Evropě, nemoc se šíří zejména na severu země, kde zdravotníci vědí už o více než dvou tisícovkách nakažených lidí. V nejhůře postižených regionech jako jsou Lombardie a Benátsko proto vedení katolické církve až do odvolání zrušilo mše a další veřejná shromáždění. Ve Vatikánu, který se nachází v metropoli Římě a kde je zatím nemocných jen několik, však dosud podobná opatření neplatila.

Papež minulou středu překvapivě odsloužil mši na Popeleční středu a nezrušil ani pravidelnou generální audienci, kde s lidmi běžně komunikoval a podával jim ruce. Už během bohoslužby ale bylo vidět, že trpí zdravotní indispozicí a v následujících dnech kvůli teplotě, kašli a bolesti v krku zrušil svůj program.

Na veřejnosti se objevil až v neděli, kdy během poselství na Svatopetrském náměstí věřícím oznámil, že se rozhodl neúčastnit pravidelného postního meditačního pobytu. Svou účast 83letý František zrušil poprvé od chvíle, kdy se v roce 2013 stal papežem.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež Jan Pavel II. prolomil mnohá tabu, byl i terčem kritiky

31.03.2020 06:10 Papež Jan Pavel II. během více než čtvrtstoletí pontifikátu ovlivňoval nejen katolickou církev. Pro…

Nošení roušek nemá smysl. Nepomáhají, jsou spíše rizikem, tvrdí WHO

30.03.2020 22:21 Aktualizováno Světová zdravotnická organizace (WHO) nevidí žádný užitek ve všeobecném nošení roušek v nynějším…

Koronavirus v Británii zabil už 1408 lidí

30.03.2020 20:14 Počet lidí, kteří zemřeli na nákazu koronavirem se v Británii vyšplhal na 1408, za 24 hodin údaj…

Nákaza Borise Johnsona změnila chod Downing Street, docházelo k absurditám

30.03.2020 15:46 U Borise Johnsona se objevily mírné příznaky nákazy koronavirem - úporný kašel a teplota - ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama