Papež František podstoupil test na Covid-19, měl kašel a teplotu

Papež František, který minulý týden kvůli silnému nachlazení zrušil většinu veřejných vystoupení, byl vzhledem ke svým příznakům preventivně testován na koronavirus, výsledek byl negativní. Hlava katolické církve zrušila ze zdravotních důvodů většinu svého programu už po odsloužení mše na Popeleční středu, kterou začalo pro křesťany 40denní postní období před Velikonocemi.

František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio SJ (* 17. prosince 1936 Buenos Aires, Argentina), je 266. papež katolické církve, suverén státu Vatikán, jehož zvolilo konkláve dne 13. března 2013.
doporučujeme

Informoval o tom dnes list Il Messaggero

Itálie je nyní epicentrem epidemie nového koronaviru v Evropě, nemoc se šíří zejména na severu země, kde zdravotníci vědí už o více než dvou tisícovkách nakažených lidí. V nejhůře postižených regionech jako jsou Lombardie a Benátsko proto vedení katolické církve až do odvolání zrušilo mše a další veřejná shromáždění. Ve Vatikánu, který se nachází v metropoli Římě a kde je zatím nemocných jen několik, však dosud podobná opatření neplatila.

Papež minulou středu překvapivě odsloužil mši na Popeleční středu a nezrušil ani pravidelnou generální audienci, kde s lidmi běžně komunikoval a podával jim ruce. Už během bohoslužby ale bylo vidět, že trpí zdravotní indispozicí a v následujících dnech kvůli teplotě, kašli a bolesti v krku zrušil svůj program.

Na veřejnosti se objevil až v neděli, kdy během poselství na Svatopetrském náměstí věřícím oznámil, že se rozhodl neúčastnit pravidelného postního meditačního pobytu. Svou účast 83letý František zrušil poprvé od chvíle, kdy se v roce 2013 stal papežem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie hlásí první případy mutace koronaviru pocházející z Brazílie

28.02.2021 21:17 V Británii odhalili prvních šest případů varianty koronaviru, který se poprvé objevil v brazilském…

Oslo kvůli nakažlivější variantě koronaviru zpřísní restrikce

28.02.2021 19:51 Norská metropole Oslo vzhledem k rychle se šířící nakažlivější variantě koronaviru zpřísní…

V Británii už naočkovali přes 20 milionů lidí

28.02.2021 17:52 Aktualizováno V Británii už první dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo více než 20 milionů lidí. Oznámil to dnes…

Rusové převezli Navalného do trestanecké kolonie

28.02.2021 13:20 Odsouzený lídr ruské opozice Alexej Navalnyj dnes dorazil do vězeňské kolonie vzdálené asi 100…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama