Papež František vyzval kněze, aby vyšli mezi nakažené koronavirem

Papež František dnes vyzval kněze, aby sebrali odvahu a vyšli mezi lidi, kteří se nakazili koronavirem. Na ranní mši duchovní rovněž vybídl, aby pomáhali zdravotníkům a dobrovolníkům v boji proti šíření koronaviru. Vatikán se v posledních dnech přidal k opatřením, která přijala italská vláda. Už od neděle jsou tak například zavřená místní muzea, informovala tisková agentura APA. Papežský stát zatím ohlásil jednoho nakaženého novým typem koronaviru.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Papež František
doporučujeme

"Modleme se k Pánu také za naše kněze, aby měli odvahu vyjít a navštěvovat nemocné a přinést jim sílu božího slova," řekl dnes papež dle serveru cruxnow.com. V pondělí se pontifik modlil za nemocné, lékaře, sestry a dobrovolníky, kteří "pomáhají rodinám, seniorům v domovech důchodců, vězňům, kteří jsou zavření". Dnes vyzval, aby duchovní pomohli zdravotníkům a dobrovolníkům pečujícím o nakažené koronavirem.

Hlava římskokatolické církve od tohoto týdne slouží ranní mše bez věřících ve své rezidenci v Domě Svaté Marty. Vatikán je přenáší živě přes internet.

Apel papeže, aby duchovní navštěvovali nemocné, je v přímém rozporu s tím, k čemu nyní vyzývá italská vláda, upozornila agentura AFP. Dekret, který podepsal premiér Giuseppe Conte, ode dneška zavádí v celé Itálii tvrdá omezení pohybu i zákaz hromadných akcí včetně svateb a pohřbů. Kontakt s nakaženými by měli lidé podle dekretu omezit na minimum.

Vatikán minulý pátek oznámil prvního nakaženého novým typem koronaviru. Již na konci února papež František zrušil většinu veřejných vystoupení a to kvůli silnému nachlazení. Test na koronavirus u něj byl ale negativní.

Papež ve snaze zabránit šíření viru nechal už v neděli uzavřít Vatikánská muzea či Sixtinskou kapli. Podle AFP dnes prázdnotou zelo i Svatopetrské náměstí. Na něm by se věřící neměli shromáždit ani ve středu, kdy se tradičně koná generální audience. Hlava římskokatolické církve k věřícím nepromluví z balkonu své rezidence, ale přes internet.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus není hrozba, tvrdí Lukašenko a uspořádal hokejový turnaj

29.03.2020 09:21 Zatímco se svět obává vysoce nakažlivé nemoci COVID-19 a umírají na ni denně tisíce lidí, běloruský…

Nakažený britský premiér vyzval občany, aby zůstali doma

29.03.2020 08:29 Britský premiér Boris Johnson napsal dopis, v němž vyzývá občany, aby zůstali doma a pomohli tak…

Celebrity? Odchod Harryho a Meghan z královských rolí nemá v dějinách…

29.03.2020 06:36 Nevídané změny v britské královské rodině zahájil letos na začátku ledna deklarovaný úmysl prince…

Británie má více než 1000 obětí koronaviru

28.03.2020 18:39 Počet obětí nákazy koronavirem ve Velké Británii překročil tisícovku a dosáhl 1019, uvedly dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama