Papež oponuje Trumpovi. Varoval před "nespravedlivým řešením" mezi Izraelci a Palestinci

Papež František dnes varoval před "nespravedlivými" řešeními zaměřenými na ukončení konfliktu mezi Izraelci a Palestinci. O žádných návrzích, jež by měly takovou povahu, se však konkrétně nezmínil.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio SJ (* 17. prosince 1936 Buenos Aires, Argentina), je 266. papež katolické církve, suverén státu Vatikán, jehož zvolilo konkláve dne 13. března 2013.
doporučujeme

Podle agentury Reuters dnes papež hovořil v jihoitalském přístavním městě Bari mimo jiné o situaci v oblasti kolem Středozemního moře. V této souvislosti mluvil o mnohých regionech sužovaných válkami a konflikty, včetně Blízkého východu a severní Afriky.

Papež při tom mluvil o "stále nevyřešeném konfliktu mezi Izraelci a Palestinci s nebezpečím nespravedlivých řešení, a tudíž s předzvěstí nových krizí", napsala agentura. František se však nezmínil o žádných konkrétních návrzích.

Americký prezident Donald Trump koncem ledna představil svůj plán pro mír na Blízkém východě. Dokument sice počítá s vytvořením nezávislého palestinského státu, zároveň však označuje Jeruzalém za nedělitelné hlavní město Izraele a uznává izraelskou svrchovanost nad částí Západního břehu Jordánu, včetně anektovaných židovských osad. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu plán uvítal, palestinské vedení jej však odmítlo.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Studie WHO: Ve světě chybí téměř 6 milionů zdravotních sester a…

07.04.2020 12:30 Ve světě, který se v současnosti potýká s pandemií nemoci covid-19, chybí asi 5,9 milionu…

Jak je na tom ve skutečnosti Boris Johnson? Politolog apeluje na…

07.04.2020 12:00 NÁZOR - Desítky milionů Britů v karanténě se shromáždily u obrazovek, aby sledovaly projev královny…

Kardinál Pell byl překvapivě osvobozen. Zneužívá chlapců se dle soudu…

07.04.2020 11:12 Aktualizováno Australský nejvyšší soud dnes v odvolacím řízení překvapivě zbavil obvinění kardinála George Pella,…

V Rusku pokračuje rekordní nárůst nakažených koronavirem, problém má i…

07.04.2020 10:59 V Rusku pokračuje rekordní nárůst nakažených koronavirem, oproti pondělku se jejich počet zvýšil o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy