Pašeráci se pokusili z Ukrajiny do Rumunska propašovat roušky

Ukrajinští pohraničníci v Zakarpatské oblasti zabránili v noci na dnešek nelegálnímu převozu hygienických roušek přes rumunské hranice. Pašeráci, kteří z místa činu uprchli, se do Rumunska chystali propašovat 3650 kusů jednorázových roušek, uvedl list Ukrajinska pravda na svém webu.

Ilustrační foto
doporučujeme

Přes ukrajinské hranice se v posledních letech pašovali hlavně cigarety a migranti, ale roušky se v mnoha zemích staly kvůli šíření nového typu koronaviru nedostatkovým zbožím.

Pohraničníci podle deníku Ukrajinska pravda našli jen pár desítek metrů od hranice několik plastových pytlů s rouškami. Pašerákům se nejspíše z místa povedlo ujet na motocyklu.

Ukrajina zatím potvrdila jeden případ nákazy novým koronavirem. Pacient, který přicestoval na Ukrajinu z Itálie přes Rumunsko, byl hospitalizován ve městě Černivci na západě země.

Minulý měsíc bylo na Ukrajinu evakuováno 72 lidí z čínského Wu-chanu, kde nákaza původně propukla. Cestu do karantény v sanatoriu u městečka Novi Sanžary jim musela prorazit policie davem demonstrantů, kteří protestovali proti umístění potenciálně rizikových lidí v této oblasti.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Centrem Minsku prošly tisíce lidí, vzdaly hold mrtvému demonstrantovi

15.08.2020 17:15 Aktualizováno Tisíce lidí se dnes v běloruské metropoli Minsku přišly rozloučit s Aljaksandrem Tarajkouským,…

Bělorusko stojí o dialog s EU, nikoli o prostředníky ze zahraničí

15.08.2020 16:59 Bělorusko stojí za všech okolností o další dialog s Evropskou unií, uvedlo dnes podle agentury RIA…

Lukašenko mluvil s Putinem, krizi je prý třeba brzy vyřešit

15.08.2020 14:44 Aktualizováno Běloruský prezident Alexandr Lukašenko se dnes telefonicky spojil s ruským prezidentem Vladimirem…

Bělorusko vrátilo Rusku zadržené údajné žoldnéře

14.08.2020 21:47 Ruská generální prokuratura oznámila, že běloruské úřady vrátily do Ruska 32 Rusů, které v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama