Paul McCartney podpořil očkování proti koronaviru: Vakcína nás z toho dostane

Britský hudebník Paul McCartney, někdejší člen kapely Beatles, podpořil očkování proti covidu-19 a slíbil, že bude mezi prvními, kdo si nechá vakcínu podat. McCartneymu je 78 let a patří tak do rizikové skupiny, u které má v Británii očkování začít.

Paul McCartney
doporučujeme

Hudebník doufá, že vakcína je cestou ven z temného období pandemie. V Británii za první týden dostalo očkování na 138.000 lidí. Veřejně ho podstoupily i další známé osobnosti.

"Vakcína nás z toho dostane. Myslím si, že to překonáme, vím, že to překonáme a vakcína je skvělá zpráva. Nechám se naočkovat hned, jak to bude možné," uvedl McCartney v rozhovoru s listem The Sun.

Britský hudebník se chce nechat očkovat, aby se mohl co nejdříve vrátit na světová pódia, zejména po zrušení letošního festivalu v Glastonbury. Volný čas v karanténě letos využil k natočení nového studiového alba u sebe doma. Současná situace je podle něj nedostatkem svobody a trpí zejména mladí lidé.

Přímo při očkování se ve snaze podpořit jej u veřejnosti nechal vyfotit britský herec Ian McKellen, 81letý představitel Gandalfa z filmové série Pán prstenů. Vakcínu již tento týden dostali herec a moderátor Lionel Blair nebo britská kuchařka a televizní moderátorka Prue Leithová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kreml nehodlá v případu Navalného brát zřetel na Západ

19.01.2021 13:04 Kreml nehodlá přihlížet k výzvám západních zemí, který hrozí Rusku sankcemi za uvěznění opozičního…

Británie vede žebříček průměrného počtu koronavirových úmrtí

19.01.2021 12:10 Británie nově vede žebříček zemí s nejvyšším průměrným týdenním počtem úmrtí na covid-19 v přepočtu…

Ruský soud poslal Navalného na 30 dní do vazby

18.01.2021 21:44 Aktualizováno Ruský soud dnes poslal opozičního předáka Alexeje Navalného na 30 dní do vazby, oznámil jeho…

Údaje z britské policejní databáze zmizely kvůli lidské chybě

18.01.2021 21:13 Z databáze britské policie zmizelo až 400.000 záznamů, na vině je lidská chyba. Řekl to dnes v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama