Policie v Londýně rozpustila svatbu se 150 účastníky

Britská policie ve čtvrtek večer v severní části Londýna rozpustila svatbu, které se účastnilo 150 lidí. Informovala o tom dnes agentura AP. Podle současných opatření proti koronaviru je přitom shromažďování zakázané a svatby se smějí konat jen výjimečných případech, například když je jeden ze snoubenců vážně nemocný. I tak se ale může svatby zúčastnit jen šest lidí.

Policie Velká Británie
doporučujeme

Svatba se konala v dívčí škole ve čtvrti Stamford Hill, kam chodí děti z ultraortodoxní židovské komunity charedim. Policisté na místě zjistili, že okna budovy jsou zakrytá, aby nebylo vidět dovnitř. Svatebčané před strážci pořádku utíkali.

Původně policie tvrdila, že na svatbě byly čtyři stovky hostů. Později uvedla, že počet účastníků odhaduje na 150.

"Šlo o naprosto nepřijatelné porušení zákona, jehož účelem je zachránit životy a ochránit systém zdravotnictví," cituje BBC Marcuse Barnetta z metropolitní policie. "Lidé v celé zemi svatby a další oslavy ruší nebo odkládají a takové chování nelze nijak ospravedlnit," řekl o akci ve Stamford Hill. Pořadatel svatby by mohl dostat pokutu až 10.000 liber (asi 293.400 korun) za porušení protikoronavirových restrikcí, pět lidí na místě dostalo peněžitý trest ve výši 200 liber.

"Událostmi ze čtvrtečního večera jsme naprosto zděšení a přísně je odsuzujeme," uvedla škola v prohlášení. Pronájem jejích prostor měla na starosti externí firma a vedení školy prý o svatbě nevědělo.

Vrchní britský rabín Ephraim Mirvis porušení vládních opatření odsoudil.

BBC uvádí, že Stamford Hill je součástí samosprávného městského obvodu Hackney, kde na 100.000 lidí připadá zhruba 625 nakažených koronavirem. Žije tam nejpočetnější ortodoxní židovská komunita v Evropě. Průměr za celou Anglii je přitom asi 471 infikovaných na 100.000 obyvatel.

V Británii na přelomu roku kvůli nové, více nakažlivé variantě koronaviru prudce stoupaly počty nově nakažených, 8. ledna jich bylo téměř 70.000. Nyní se tempo šíření nákazy zpomalilo, dnes úřady informovaly o 40.261 nově nakažených. Ministryně vnitra Priti Patelová oznámila, že od příštího týdne bude pokuta 800 liber hrozit všem, kdo se zúčastní domácích večírků pro 15 a více lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Královna v projevu ocenila zdravotníky i nové technologie

07.03.2021 20:40 Britská královna Alžběta II. u příležitosti dne britského Společenství, který připadá na pondělí,…

Švýcaři v referendu schválili zákaz zahalování obličeje na veřejnosti

07.03.2021 18:39 Švýcaři se dnes v referendu těsně vyslovili pro zákaz zahalování obličeje na veřejnosti - pro…

V Anglii už zvou na očkování proti koronaviru padesátníky

07.03.2021 10:05 Anglie začala zvát na očkování proti koronaviru osoby ve věku 56 až 59 let. Systém veřejného…

Jak tvrdý postoj zaujal Biden vůči Rusku? Profesor rozebral nové americké…

07.03.2021 00:01 NÁZOR - Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena v reakci na otravu a zatčení Alexeje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama