Požár u Černobylu založil recidivista. Podle policie pro zábavu

Původcem nebezpečného požáru v okolí černobylské jaderné elektrárny na Ukrajině je recidivista, který podle vyšetřovatelů zapálil "pro zábavu" suchou trávu. Napsala to dnes agentura Interfax s odvoláním na zjištění ukrajinské policie. Sedmadvacetiletý údajný žhář byl zadržen, rozhoduje se o jeho vazbě.

Černobyl
doporučujeme

Požár zachvátil desítky hektarů lesa a travnaté plochy v okolí elektrárny Černobyl, jejíž exploze v roce 1986 znamenala největší jadernou katastrofu po druhé světové válce.

Požár propukl minulou sobotu, v současné době už ohniska otevřeného ohně v lokalitě nejsou. Hasičské týmy kontrolují doutnající vřesoviště. O úrovni radiace, která se v ohnisku požáru zvyšovala až šestnáctinásobně, nejsou žádné zprávy.

zdroj: YouTube

Oheň zachvátil téměř 30 hektarů lesa v takzvané ochranné zóně bezprostředně obklopující havarovaný a nyní neprodyšně zakonzervovaný druhý reaktor elektrárny. Mimo zónu se rozšířil až na plochu sto hektarů. Dým z ohně vítr zanesl až do Kyjeva vzdáleného kolem sta kilometrů. Zranění osob podle ukrajinských médií požár nezpůsobil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie hlásí první případy mutace koronaviru pocházející z Brazílie

28.02.2021 21:17 V Británii odhalili prvních šest případů varianty koronaviru, který se poprvé objevil v brazilském…

Oslo kvůli nakažlivější variantě koronaviru zpřísní restrikce

28.02.2021 19:51 Norská metropole Oslo vzhledem k rychle se šířící nakažlivější variantě koronaviru zpřísní…

V Británii už naočkovali přes 20 milionů lidí

28.02.2021 17:52 Aktualizováno V Británii už první dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo více než 20 milionů lidí. Oznámil to dnes…

Rusové převezli Navalného do trestanecké kolonie

28.02.2021 13:20 Odsouzený lídr ruské opozice Alexej Navalnyj dnes dorazil do vězeňské kolonie vzdálené asi 100…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama