Požár zachvátil domov důchodců v Rusku, neměl hasicí vybavení. Zemřelo 11 lidí

Při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně, informovala dnes s odvoláním na místní ministerstvo pro mimořádné situace agentura TASS.

Požár
doporučujeme

Vyšetřovací výbor Ruské federace, jenž se zabývá závažnými zločiny, později oznámil, že zadržel 43letou ředitelku zařízení. Podezírá ji ze zavinění smrti z nedbalosti - konkrétně z nedodržování bezpečnostních předpisů, za což jí podle agentury Reuters hrozí až čtyři roky vězení.

Požár zachvátil jednopatrovou budovu ve vesnici Išbuldino, jež se nachází asi 1400 kilometrů jihovýchodně od Moskvy, kolem 3:00 místního času (23:00 SEČ). Hasičům se oheň podařilo uhasit po třech hodinách.

Ve chvíli, kdy budova vzplála, v ní bylo podle ruských médií 16 lidí. Čtyřem z nich se podařilo zachránit ještě před příchodem záchranářů. Podle Reuters přežila jedna ze zaměstnankyň zařízení, které se z budovy podařilo dostat ven tři obyvatele pečovatelského domova. U pátého zachráněného člověka zatím detaily nejsou k dispozici. Tři lidé skončili v nemocnici.

Jedenácti dalším obyvatelům se však uprchnout nepovedlo - byly mezi nimi čtyři ženy a sedm mužů ve věku 57 až 80 let, kteří měli problémy s pohyblivostí a nemohli se rychle evakuovat, píše Reuters.

Podle agentury TASS budova o celkové ploše 72 metrů čtverečních v rozporu s předpisy nedisponovala hasičskými přístroji ani dalším protipožárním vybavením. Po příjezdu hasičů byla již celá v plamenech.

Detektory požárů tam byly, hasicí přístroje nikoliv, řekl agentuře zdroj na ministerstvu pro mimořádné situace. Za příčinu neštěstí vyšetřovatelé předběžně stanovili neopatrné zacházení s ohněm.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská policie provedla razii v bytě zatčeného Navalného

27.01.2021 16:54 Pracovníci ruských úřadů prohledali byt opozičního předáka Alexeje Navalného, informoval na…

Velká Británie zpřísní podmínky pro vstup, školy otevře patrně v březnu

27.01.2021 16:29 Velká Británie dnes zpřísnila pravidla pro vstup do země pro cestující z některých zemí, kde se…

Putin při davoském fóru uvítal prodloužení smlouvy START 3

27.01.2021 14:54 Ruský prezident Vladimir Putin dnes při virtuálním setkání v rámci davoského Světového ekonomického…

Amazon kvůli brexitu zastavil prodej alkoholu v Severním Irsku

27.01.2021 11:07 Americký internetový obchod Amazon zastavil prodej piva, vína a lihovin zákazníkům v Severním Irsku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama