PPF Group dle tisku opustila skandální realitní projekt v Moskvě

Skupina PPF Group nejbohatšího Čecha Petra Kellnera opustila skandální projekt obchodního a zábavného střediska Serdce Mitino, oznámil dnes ruský list Vedomosti s tím, že jde o jednu z mála transakcí na trhu moskevských komerčních nemovitostí v letošním roce. V projektu figuruje i někdejší brankář sovětské hokejové reprezentace Vladislav Treťjak, známý i českým a slovenským fanouškům, který od radnice získal lukrativní pozemek, určený původně ale sportovní akademii.

Petr Kellner
doporučujeme

PPF Real Estate projekt prodala a novým vlastníkem společnosti Mitino Sport City, které patří pozemek, se stala firma Jaroslava Gutnova, syna zakladatele skupiny TEN Ruslana Gutnova. Jaroslavu Gutnovovi patří i společnost SIS Development, která se věnuje výstavbě komerčních nemovitostí. Firma se odmítla vyjádřit, nicméně o projektu ve čtvrti Mitino informuje na svém webu. Mluvčí PPF Real Estate deníku potvrdil, že Serdce Mitino už není v portfoliu skupiny.

Věta "Mluvčí PPF Real Estate deníku potvrdil, že Serdce Mitino už není v portfoliu skupiny” je v pořádku, sdělila pouze ČTK mluvčí skupiny PPF Jitka Tkadlecová.

Serdce Mitino je podle deníku Vedomosti jedním z nejskandálnějších projektů v Moskvě. Radnice pozemek v parku v Mitinu poskytla na výstavbu Treťjakovy sportovní akademie v roce 2000. V areálu o celkové ploše 50.000 metrů čtverečních měl být zimní stadion, tenisové kurty, fitness a škola brankářů. Ale investora se podařilo najít až v roce 2012. Ruský developer ADG Group společně s PPF Group tam chtěli postavit ještě obchodní a zábavní středisko Mitino park, později přejmenované na Serdce Mitino. Celková plocha objektu měla činit již 118.200 metrů čtverečních, z nichž pouze 11.000 mělo sloužit Treťjakově škole.

V roce 2013 kvůli protestům místních obyvatel úřady práce na stavbě pozastavily. PPF Real Estate se podařilo domluvit se s městem až za rok, kdy úřady vrátili povolení ke stavbě, za což společnost slíbila zvětšit sportovní část objektu na 17.200 metrů čtvereční. Mezitím projekt opustila ADG Group. Na konci roku 2018 několik konzultantů tvrdilo, že majitel parcely plánuje obnovit výstavbu a dokonce začal hledat generálního dodavatele, ale nakonec práce nezačaly. Od té doby o projektu panovalo ticho.

Podle webu SIS Development má být komplex dostavěn v roce 2022. Zahrnovat má hypermarket o rozloze 54.150 metrů čtverečních a víceúčelové středisko na 13.148 metrech čtverečních. O Treťjakovově škole se nezmiňuje. Podle nejmenovaného Gutnovova známého chce nový majitel sportovní část zachovat. Získat komentář přímo od Treťjaka se nepodařilo. Kolik se PPF Real Estate podařilo zachránit (vložených prostředků) prodejem projektu není známo, poznamenal list Vedomosti a dodal, že Stanislav Bibik z Colliers International odhadl tržní cenu parcely na 3,5 až čtyři miliardy rublů (asi 1 až 1,2 miliardy Kč), dalších šest až sedm miliard bude muset nový majitel utratit za obchodní a zábavní středisko.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pandemie covid se zhoršuje i v Rusku. Nových případů je opět přes 6000

19.09.2020 11:03 V Rusku za uplynulý den přibylo 6065 případů nákazy novým typem koronaviru, což je o 160 více než…

Surové napadení kvůli barvě kalhot. Muž v Rusku zlomil posměváčkovi obě…

19.09.2020 09:14 Dělat si z někoho legraci se může nepříjemně a hlavně bolestivě nevyplatit. Přesvědčil se o tom…

V Bělorusku se před policejní stanicí zapálil muž

18.09.2020 16:13 Před policejní stanicí v běloruském městě Smaljavičy se dnes neznámý muž polil benzinem a zapálil.…

Agentuře OSN chybějí finance, v ohrožení jsou miliony uprchlíků

18.09.2020 15:13 Miliony běženců po celém světě i komunity, které jim nabízejí pomoc, čelí kritickému podfinancování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama