Putin nečeká sesazení Trumpa, chce prodlužení smlouvy START

Ruský prezident Vladimir Putin označil ústavní žalobu na amerického prezidenta Donalda Trumpa za "prvek vnitropolitického boje" ve Spojených státech. Nemyslí si však, že procedura skončí Trumpovým sesazením.

Vladimír Putin a Donald Trump
doporučujeme

Na případné nové sankce USA, jež se týkají i podmořského plynovodu Nord Stream-2 do Německa, odpoví Rusko zrcadlově, prohlásil Putin na dnešní tiskové konferenci.

Upozornil také, že Spojené státy dosud neodpověděly na ruské návrhy ohledně prodloužení dohody o omezení strategických útočných zbraní (START), bez níž podle Putina už ve světě nebude vůbec nic bránit rozpoutání závodů ve zbrojení.

Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Jsme až do konce roku připraveni prostě vzít a prodloužit stávající dohodu," řekl Putin.

Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu ve středu schválila text ústavní žaloby proti prezidentu Trumpovi. Z republikánských poslanců snahu odvolat hlavu státu nepodpořil nikdo. Sněmovna viní prezidenta ze zneužití úřadu a obstrukcí vůči Kongresu. Konečné rozhodnutí náleží Senátu, kde mají převahu Trumpovi republikáni. Hlasování se očekává v lednu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč Putin nenosí roušku, ptali se novináři. Mluvčí Kremlu je odbyl

29.11.2020 07:51 Zatímco v Rusku přibývá nakažených koronavirem a úřady už dříve nařídily přísná pravidla pro nošení…

Vážná diplomatická roztržka na Balkáně: Černá Hora a Srbsko si vyhostily…

28.11.2020 21:48 Aktualizováno Černohorské ministerstvo zahraničí označilo srbského velvyslance v Podgorici Vladimira Božoviče za…

Británie uzavřela s Francií dohodu k migraci, brexitové jednání pokračuje

28.11.2020 21:06 Britská ministryně vnitra Priti Patelová dnes novináře ujistila, že vyjednávání mezi Británií a…

Fotbal, nebo válka? Historik vysvětluje, proč se Maradona zapsal do dějin…

28.11.2020 19:54 Aktualizováno NÁZOR - Smrt nejlepšího hráče fotbalové historie Diega Armanda Maradony vyvolala smutek i nostalgii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama