Putin přiznal: Vztahy Ruska a USA jsou špatné

Ruský prezident Vladimir Putin dnes potvrdil, že ve vztazích Ruska se Spojenými státy zatím žádný pokrok nenastal. Nicméně Moskva podle něj počítá s tím, že dříve nebo později ve Washingtonu v této věci převládne zdravý rozum. Šéf Kremlu to podle agentury TASS řekl na fóru Ruský energetický týden.

Vladimír Putin na Summitu G20 v Buenos Aires (2.12.2018)
doporučujeme

"Vycházíme z toho, že zdravý rozum a základní zájmy - chci zdůraznit, zejména základní zájmy Spojených států - sehrají svou roli a vztahy Ruska s USA se vrátí k normálnímu stavu. Zatím se to však nestalo," prohlásil Putin.

Moskva ale podle něj vnímá, že americký prezident Donald Trump nezměnil nic na názoru, že chce rusko-americké vztahy obnovit. "My to vítáme a využijeme každou možnost k tomu, aby tyto plány byly realizovány," poznamenal v této souvislosti ruský prezident.

Putin dal mimo jiné rovněž najevo, že by mu vůbec nevadilo, kdyby byly zveřejněny jeho telefonické rozhovory s Trumpem. Podle něj v nich nikdy nebylo nic, co by mohlo prezidenta Spojených států kompromitovat. "Nepracoval jsem celý život na úrovni, na jaké jsem nyní. A můj předchozí život mě naučil, že jakýkoliv můj rozhovor může být zveřejněn - a z toho vždy vycházím," řekl šéf Kremlu.

Agentura Reuters v souvislosti s tímto Putinovým vyjádřením poznamenala, že americký Kongres chce získat přístup k telefonickým rozhovorům Trumpa s Putinem a s dalšími vedoucími světovými činiteli. Motivem tohoto úsilí je obava, že republikánský prezident mohl ohrozit národní bezpečnost.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový "koncert velmocí"? Putinovy vize se nesetkají s pochopením, míní…

25.09.2020 00:01 NÁZOR - Ruský prezident Vladimir Putin nepřednesl na zasedání Valného shromáždění OSN projev, jaký…

V Rusku zaznamenali 6595 nově nakažených, nejvíce od července

24.09.2020 21:43 Aktualizováno Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 6595 případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od 12.…

Británie má rekordní počet nově nakažených, přes 6500

24.09.2020 21:43 Aktualizováno Británie dnes ohlásila 6634 nově potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejvyšší denní…

Anglie zařadila Slovensko kvůli viru na seznam rizikových zemí

24.09.2020 19:48 Anglie dnes zařadila Slovensko, Dánsko a Island na seznam rizikových zemí. Od sobotních 05:00 SELČ…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama