Putin se naštval. Úřady po kritice ruší přísná pravidla pro řidiče, stala se tragédie

Ruské úřady na poslední chvíli odvolaly přísnější pravidla pro řidiče, která měla začít platit dnes. Ministerstvo zdravotnictví se tak rozhodlo po kritice od prezidenta Vladimira Putina. Výhrada z Kremlu zazněla poté, co řidiči před zdravotnickými zařízeními zaměřenými na odhalování narkomanie a alkoholismu vytvořili v posledních dnech obří fronty, aby potvrzení získali ještě před zavedením nových pravidel.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vladimir Putin
doporučujeme

Ta měla kontroly zpřísnit a také citelně zdražit. Při čekání na lékařské potvrzení ve čtvrtek zemřel postarší obyvatel Kazaně, jednoho z největších ruských měst a současně správního střediska autonomního Tatarstánu v Povolží.

"Tragický případ se odehrál v poledne v pobočce republikového zdravotnického zařízení. Muži se udělalo špatně, sousedé ve frontě se ho snažili probrat k vědomí, rychle dorazili zdravotníci a přijela sanitka, ale bohužel, zachránit se ho nepodařilo," řekl o čtvrtečním úmrtí podle agentury TASS náměstek republikového ministra zdravotnictví Almir Abašov. Třiasedmdesátiletý muž podle něj pravděpodobně podlehl plicní embolii.

Mezitím federální ministryně zdravotnictví Veronika Skvorcovová ohlásila, že vzhledem ke znepokojení občanů se vstup nového nařízení o zdravotních prohlídkách řidičů v platnost odkládá. Kontrolní metody se podle ministryně mají znovu vyhodnotit se zřetelem na jejich efektivnost a cenu.

Rozhodnutí ministryně přišlo po kritice od hlavy státu. "Máme u nás minimální mzdu 11.000 rublů (asi 3976 Kč) - a takovou výplatu bere u nás 3,2 milionu lidí. Jak je tedy možné, že za potvrzení požadují pět tisíc? Vždyť to je půlka výplaty! To je nějaký nesmysl," prohlásil Vladimir Putin, kterému si stěžoval moskevský starosta Sergej Sobjanin.

Nové nařízení o přísnějších kontrolách řidičů podle serveru Newsru.com vyvolalo obavy, že získání řidičského průkazu se prodraží až desetinásobně, a že o stávající oprávnění lidé daleko snadněji přijdou. Lékařské kontroly měly podle listu Kommersant v různých regionech prodražit deseti- až třináctinásobně, z několika stovek rublů na tisíce.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na východě Ukrajiny se opět střílí. Počet mrtvých jde do tisíců

08.12.2019 11:17 Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic…

Putin jednal s Lukašenkem o plynu a ropě, schůzka prý přinesla pokrok

07.12.2019 22:04 Rusko a Bělorusko se přiblížily k vyřešení neshod ohledně dodávek ropy a plynu, řekl po dnešním…

"Odporný prohřešek" Ruska. Z Washingtonu zní apel k tvrdému trestu

06.12.2019 00:01 NÁZOR – Ruský sportovní program čelí krizi, konstatuje editorial serveru Washington Post.…

Petříček chválil Ukrajinu, dělá kroky k plnění minských dohod

05.12.2019 19:57 Ukrajina učinila řadu kroků s cílem zajistit plnění minských dohod ohledně urovnání konfliktu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama