Putina čeká nabitý den, návštěvu Izraele musí zkrátit

Ruský prezident Vladimir Putin zkrátil plánovanou dvoudenní návštěvu Izraele na jeden den. S odkazem na Putinova mluvčího Jurije Ušakova to dnes napsala agentura TASS. Důvodem zkrácení cesty je podle něj situace kolem obnovení ruské vlády.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Vladimír Putin
doporučujeme

Mluvčí Kremlu označil 23. leden, kdy Putin do Izraele přiletí, za mimořádně "nabitý" den. "Původně byla návštěva plánována jako dvoudenní, ale v souvislosti se situací kolem obnovení naší vlády jsme se rozhodli tuto cestu zkrátit. Vykonáme ji za jeden den," řekl Ušakov.

Podle jeho slov izraelská strana rozhodnutí přijala s pochopením. Všechny základní akce spojené s návštěvou se totiž podařilo natěsnat do jednoho dne. Putin se pouze nestihne zúčastnit slavnostní večeře, kterou dnes pro všechny zahraniční účastníky pořádá izraelský prezident Reuven Rivlin.

Ruský prezident se má v Izraeli zúčastnit vzpomínkové akce k uctění památky obětí holokaustu a k 75. výročí osvobození nacistického vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Kvůli svému intenzivnímu programu podle Ušakova nebude mít čas na žádná setkání, tedy ani s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Ruská vláda v čele s předsedou Dmitrijem Medveděvem podala 15. ledna demisi. Den poté Putin se souhlasem dolní komory parlamentu jmenoval novým premiérem Michaila Mišustina. Celou vládu pak jmenoval tento týden v úterý.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté v Moskvě zabavili Batmobile na silnici

26.02.2020 03:17 Moskevští dopravní strážníci zabavili "batmobile", který si po vzoru komiksového superhrdiny…

Ruskou snahou je šířit chaos, zbytek je podružný, tvrdí politolog

26.02.2020 00:01 NÁZOR – Den předtím, než proběhly prezidentské primárky Demokratické strany v americkém státě…

Zemřel maršál Jazov. Pučista proti Gorbačovovi, velel okupačním vojskům v…

25.02.2020 17:07 Aktualizováno V Moskvě dnes zemřel maršál Dmitrij Jazov, který byl sovětským ministrem obrany a jedním z hlavních…

Ministři EU i Británie schválili mandáty pro pobrexitová jednání

25.02.2020 15:49 Ministři sedmadvaceti členských zemí Evropské unie dnes schválili mandát k vyjednávání o budoucích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama