Švýcarsko kvůli epidemii uzavírá lyžařská střediska

Řada švýcarských kantonů přece jen na Vánoce uzavře lyžařská střediska vzhledem k vysokému počtu případů nákazy koronavirem. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Lyžování
doporučujeme

Alpská střediska letos přes Vánoce lyžaře nepřivítají, výjimkou jsou areály v Rakousku a Švýcarsku. Švýcarská vláda sice oznámila, že od úterý zpřísní opatření proti šíření koronaviru a uzavře restaurace, kina, muzea a sportovní zařízení, obchody a lyžařské areály ale mohou zůstat otevřené - pokud jednotlivé kantony nerozhodnout jinak.

Kantony a polokantony Curych, Sankt Gallen, Lucern, Schwyz, Nidwalden, Obwalden, Zug, Appenzell-Innerrhoden a Uri podle dnešní zprávy agentury DPA oznámily, že jejich lyžařská centra budou od úterý mimo provoz. Koronavirová situace nedovoluje pokračovat v provozu, či ho zahájit, vysvětlily úřady kantonu Lucern.

Naopak kantony Bern a Valais ponechají lyžařská střediska alespoň zpočátku otevřená. Bernské úřady ale varovaly, že pokud se zhorší situace v nemocnicích, uzavřou se lyžařské oblasti i tam. Další švýcarské kantony, jako například Graubünden, si ještě nechávají čas na rozmyšlenou do pondělí.

Švýcarsko, které má 8,6 milionu obyvatel, patří mezi evropské země s nejvyššími nárůsty infekce v poměru k počtu obyvatel. V poslední době tu každý den přibývá přes 4000 případů nákazy. Od začátku epidemie se v zemi nakazilo již více než 400.000 lidí a přes 6500 s nemocí covid-19 zemřelo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Británii se začalo očkovat i v kostelech a katedrálách

16.01.2021 19:13 Po nemocnicích a lékárnách se v Británii očkuje už i v kostelech. Vakcínu mohou senioři nad 80 let…

Británie zpřísňuje. Přes hranice pustí jen lidi s negativním testem

16.01.2021 11:01 Británie od pondělí podstatně zpřísní režim na hranicích, kde bude od cestovatelů ze všech zemí i…

Rusko zahájilo kroky k odstoupení od dohody o otevřeném nebi

15.01.2021 16:26 Aktualizováno Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že zahajuje interní kroky k odstoupení od mnohostranné…

Británie řeší "obrovskou hrozbu". Kvůli závadě zmizelo z policejní…

15.01.2021 13:25 Aktualizováno Kvůli technické závadě zmizelo z databáze britské policie více než 150.000 záznamů. Jednalo se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama