Radiace z Ruska zamořila část Evropy? Peskov se ohradil vůči zprávám v médiích

Ruský systém monitorování radiační bezpečnosti nezaznamenal na severozápadě země žádnou ohrožující situaci. Podle agentury TASS to dnes řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Reagoval na informace o mírně zvýšené radiaci nad severem Evropy.

Peskov, Dmitrij
doporučujeme

TASS poznamenal, že 26. června se v řadě médií objevily zprávy, že začátkem června orgány jaderné a radiační bezpečnosti Finska, Norska a Švédska zaregistrovaly nad územím severní Evropy "nevelké zvýšení koncentrace radioaktivních izotopů takzvaného reaktorového původu".

"Máme naprosto moderní systém zajišťující sledování radiační bezpečnosti. Žádná upozornění na nějaké nebezpečné nebo mimořádné situace nejsou," prohlásil mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina. Dodal, že nezná zdroj uvedených informací, které se objevily v některých evropských médiích.

Ve společnosti Rosenergoatom, která je součástí energetické divize koncernu Rosatom, na dotaz agentury TASS sdělili, že ruské jaderné elektrárny na severozápadě země - Leningradská a Kolská - jsou v běžném provozu. Radiační situace v jejich průmyslových lokalitách byla podle sdělení normální.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lukašenko po vyřazení protikandidátů odmítl kritiku Západu

15.07.2020 18:55 Aktualizováno Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes odmítl kritiku Západu, která se snesla na Minsk poté,…

Ruští poslanci mění volební pravidla po vzoru referenda. Opozice protestuje

15.07.2020 18:32 Ruští poslanci dnes ve druhém čtení schválili změny ve volebních pravidlech, které po vzoru…

Trump tvrdí, že přiměl Londýn ukončit spolupráci s Huawei. Britský ministr…

15.07.2020 17:04 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump prohlásil, že to byl on, kdo přivedl britského premiéra Borise…

Útočník pobodal na jihu Norska tři ženy, jedna zemřela

15.07.2020 16:44 Muž na jihu Norska pobodal v noci na dnešek tři ženy a jednu z nich zabil. Podle agentury AP to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama