Razie v ukrajinském muzeu. Vyšetřovatelé zabavili Porošenkovi sbírku obrazů

Ukrajinští vyšetřovatelé v jednom z kyjevských muzeí zabavili z rozhodnutí soudu soukromou sbírku obrazů patřící bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi. Oznámila to dnes agentura Interfax-Ukrajina s odvoláním na pracovníky muzea. O čtvrtečním zabavení obrazů informoval také Porošenkův advokát, který tento krok označil za nezákonný.

Petr Porošenko, ukrajinský exprezident
doporučujeme

Někdejší "čokoládový král" Porošenko stál v čele země v letech 2014 až 2019. Nyní vede jednu z opozičních stran v ukrajinském parlamentu, ve kterém mají většinu stoupenci jeho nástupce Volodymyra Zelenského. Porošenko se cítí být politicky pronásledován, neboť se hned po odchodu z nejvyšší funkce stal objektem několika vyšetřování. Exprezident dosud nebyl z ničeho obviněn.

"Jeden z vyšetřovatelů předložil své doklady řediteli muzea a předložil rozhodnutí soudu o zabavení majetku, zejména soukromé sbírky obrazů Porošenkovy rodiny," uvedlo podle Interfax-Ukrajina muzeum.

Ředitel prý musel vlastní rukou sepsat, že si je vědom trestní odpovědnosti za nezákonné nakládání se sbírkou, ale vyšetřovatel odmítl upřesnit, co tím míní. Všechny otázky má podle něj muzeum poslat písemně úřadu pro vyšetřování a odpovědi se dočká "v rozumné lhůtě".

Porošenko podle listu Ukrajinska pravda poslal obrazy do muzea, když se dozvěděl, že si jej vyšetřovatelé na dnešek předvolali k výslechu, aby jako svědek vypovídal o nezákonné přepravě uměleckých děl přes hranice. K výslechu se Porošenko podle advokátů nedostaví, protože předvolání nebylo učiněno v souladu se zákonem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Švýcarská vláda nařídila zavřít noční kluby

28.10.2020 20:06 Švýcarská vláda dnes kvůli šíření koronaviru nařídila od čtvrtka do odvolání uzavřít taneční kluby.…

Putin a Erdogan jednali ohledně řešení sporu o Náhorní Karabach

28.10.2020 14:04 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v úterním telefonátu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem…

V Rusku za den zemřelo 347 infikovaných, nejvíc za pandemii

28.10.2020 10:18 Za uplynulý den v Rusku s covidem-19 zemřelo 347 lidí, což je v zemi zatím nejhorší bilance od…

Británie hlásí rekordní počet případů, téměř 23.000 nakažených

27.10.2020 21:55 Británie zaregistrovala 22.885 nově potvrzených případů koronavirové nákazy, nejvíce od začátku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama