Revolta proti Putinovi. V Chabarovsku se opět protestovalo kvůli zatčení gubernátora

Několik tisíc demonstrantů dnes opět protestovalo v Chabarovsku na ruském Dálném východě proti zatčení gubernátora Sergeje Furgala. Při v pořadí už páté sobotní demonstraci na Furgalovu podporu dávali účastníci akce znovu najevo protest proti Kremlu.

Sergej Furgal
doporučujeme

Podle novinářů citovaných agenturou AFP se dnešní demonstrace účastnilo několik desítek tisíc lidí, podle chabarovské radnice se jich ale sešly jen 3000.

Furgal byl zadržen 9. července v souvislosti s 15 let starými vraždami podnikatelů. Obvinění odmítá a jeho stoupenci považují zatčení za součást snahy Kremlu vypořádat se s opozicí a za trest za to, že Furgal porazil v předloňských volbách gubernátora z vládní strany.

Některé zahraniční zdroje protesty charakterizují jako výraz nespokojenosti místních lidí s tím, jak prezident Vladimir Putin řeší místní politickou krizi.

zdroj: YouTube

Zatčení gubernátora, který byl mezitím převezen do Moskvy, místní považují za politicky motivované. Putin už jmenoval úřadujícím gubernátorem Michaila Degťarjova, ale podle místních je to člověk bez vazeb na region.

"Chceme hájit zájmy našeho regionu a jeho občanů, kteří si zvolili svého gubernátora (Furgala)," řekla agentuře AFP 39letá Jelena Oglyová. "Zvolili jsme ho čestně. Máme ho rádi, stojíme za ním, jak můžete vidět. Skončí to (protesty), až nám prezident dá odpověď, nebo to neskončí nikdy," prohlásila tato ředitelka módního salónu.

Manifestace na podporu hnutí v Chabarovsku čítající od několika desítek do několika set osob byly zorganizovány v několika ruských městech. Podle nevládního specializovaného portálu OVD-Info, který monitoruje počínání policie při demonstracích a dalších protestních akcích, bylo dnes pět lidí zatčeno ve Vladivostoku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do programu WHO na distribuci vakcín se zapojilo 156 zemí

21.09.2020 19:08 Do programu COVAX na spravedlivou distribuci budoucích vakcín proti covidu-19 se zapojilo 156 států…

Téměř 80 procent uprchlíků přišlo za časů epidemie o práci

21.09.2020 18:47 Za časů epidemie ztratilo práci nebo příjem z práce 77 procent uprchlíků. Uvádí to dnes agentura…

Navalnyj žádá Moskvu o své zabavené oblečení pro vyšetření otravy

21.09.2020 16:58 Kritik Kremlu Alexej Navalnyj žádá Moskvu o vydání oblečení, které měl na sobě, když minulý měsíc…

Videoposelství: Princ Charles vyzval k činům v boji s klimatickými změnami

21.09.2020 14:45 Britský princ Charles dnes vyzval ke zlepšení boje proti klimatickým změnám, jejichž dopad podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama