Ruská policie dnes udělala razii v Navalného Fondu boje s korupcí

Ruská policie dnes provedla razii v moskevské kanceláři Fondu boje s korupcí (FBK), který založil známý představitel opozice Alexej Navalnyj. Proti řediteli organizace Ivanu Ždanovovi bylo zahájeno trestní stíhání kvůli neuposlechnutí soudního rozhodnutí soudu, informuje agentura TASS.

Alexej Navalnyj
doporučujeme

Prohlídka proběhla také ve studiu "Navalnyj Live". Trestní stíhání ředitele fondu má podle zdroje TASS souviset s tím, že FBK nevyplatil 29 milionů rublů (8,4 milionu korun) podnikateli a šéfkuchařovi Jevgeniji Prigožinovi, jak mu soud uložil.

FBK, Navalnyj a právní poradkyně organizace Ljubov Sobolová měli vyplatit celkovou sumu 88 milionů rublů podnikateli jako kompenzaci za způsobenou morální újmu, když FBK obvinil Prigožinovu firmu Moskovskij školnik (Moskevský školák) z toho, že z jejího jídla dodávaného do škol a školek dostaly děti úplavici. Prigožin si vysloužil přídomek Putinův kuchař díky tomu, že jeho cateringová firma zásobovala i Kreml.

Dříve TASS informoval, že zahájení trestního stíhání by mohlo souviset také s tím, že Ždanov neuposlechl rozhodnutí soudu a nestáhl dokumentární film, který pojednává o vyšetřovánímajetkových poměrů někdejšího prezidenta a premiéra Dmitrije Medveděva ze strany Fondu boje s korupcí.

Navalnyj se v současnosti zotavuje v Německu poté, co byl otráven nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok, což potvrdila Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Moskva odmítá, že by za otravu nesla zodpovědnost.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež František nabádal věřící ke skromné oslavě Vánoc

29.11.2020 14:54 Papež František dnes o první adventní neděli nabádal v modlitbě Anděl Páně věřící k prostému…

V Minsku se bude opět protestovat. Policie má pohotovost, vyjela speciální…

29.11.2020 12:01 Policie je v běloruské metropoli před dalšími očekávanými nedělními protesty proti režimu Alexandra…

Proč Putin nenosí roušku, ptali se novináři. Mluvčí Kremlu je odbyl

29.11.2020 07:51 Zatímco v Rusku přibývá nakažených koronavirem a úřady už dříve nařídily přísná pravidla pro nošení…

Vážná diplomatická roztržka na Balkáně: Černá Hora a Srbsko si vyhostily…

28.11.2020 21:48 Aktualizováno Černohorské ministerstvo zahraničí označilo srbského velvyslance v Podgorici Vladimira Božoviče za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama