Ruská tajná služba se stala terčem sebevražedného atentátu

U sídla správy ruské tajné služby FSB v Karačajsko-čerkeské autonomní republice na severním Kavkaze dnes zahřměl výbuch. Ruské úřady podle agentury TASS potvrdily, že šlo o útok sebevražedného atentátníka, který se vyhodil do povětří. Výbuch lehce zranil šest příslušníků bezpečnostních složek.

Policie Rusko, ilustrační foto
doporučujeme

"Okolo poledne moskevského času ve vsi Učkeken Karačajsko-čerkeské republice byl odvrácen pokus dosud neidentifikované osoby proniknout na místo, kde justiční orgány prováděly operativní činnost. Při pokusu o zatčení se zločinec vyhodil do povětří," citoval TASS vyjádření Národního protiteroristického výboru. Ujistil, že žádný civilista zranění neutrpěl.

U budovy FSB podle neoficiálních anonymních zdrojů dnes ráno nejprve explodovalo výbušné zařízení slabé síly, ale nikomu se nic nestalo. V poledne pak ke skupině příslušníků bezpečnostních složek, kteří pracovali na místě prvního výbuchu, přiběhl muž, který se vyhodil do povětří.

Atentátník nejspíše patřil k některému z extremistických uskupení působících na Kavkaze. Před útokem podle anonymního zdroje agentury Interfax vykřikoval "Alláhu akbar!" (arabsky Bůh je veliký).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak počítat oběti pandemie? Profesor z Oxfordu upozornil na úskalí…

20.01.2021 00:01 NÁZOR - Kolik lidí zemřelo kvůli pandemii nemoci covid-19? A jak se tato čísla liší v jednotlivých…

Navalnyj zveřejnil zprávu o údajném Putinově paláci. Rezidence za 29…

19.01.2021 21:56 Aktualizováno Fond boje s korupcí ruského opozičního předáka Alexeje Navalného dnes zveřejnil výsledky svého…

Kreml nehodlá v případu Navalného brát zřetel na Západ

19.01.2021 13:04 Kreml nehodlá přihlížet k výzvám západních zemí, který hrozí Rusku sankcemi za uvěznění opozičního…

Británie vede žebříček průměrného počtu koronavirových úmrtí

19.01.2021 12:10 Británie nově vede žebříček zemí s nejvyšším průměrným týdenním počtem úmrtí na covid-19 v přepočtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama