Ruské námořnictvo má další malér. V Bosporu se porouchala výsadková loď

Ruská výsadková loď, zapojená do přepravy zbraní do Sýrie, se při zpáteční plavbě porouchala v Bosporském průlivu. Oznámila to dnes ruská média. Lodi z ruské Černomořské flotily, vlečené remorkérem, si nejprve povšimli turečtí přispěvatelé sociálních sítí.

Ruská armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Výsadkové lodi Orsk se podle zdrojů ruských médií porouchal jeden ze dvou dieselových motorů a zatím není jasné, kolik času si oprava vyžádá.

Porucha se podle některých zdrojů projevila ještě u syrských břehů, podle jiných až při proplouváním Bosporem do Černého moře. Některé zdroje nevylučují sabotáž, jiné to odmítají jako hloupou výmluvu. Ruské námořnictvo se dosud nevyjádřilo.

Orsk podle serveru Military.pravda.ru od roku 2004 procházel zdlouhavou opravou, která trvala až do října 2017. Loni nejméně třikrát zavítal do syrského přístavu Tartús, kde se nachází i ruská základna. Loni v prosinci loď přepravila do Sýrie dopravní prostředky, zbraně a munici, napsal server Newsru.com.

Velké výsadkové lodě Projekt 1171 (v kódu NATO třída Alligator) zdědilo ruské námořnictvo po sovětské flotile. Schopny jsou přepravit až 1500 tun nákladu. V praxi to bývalo například 20 tanků a tři stovky vojáků, anebo skoro padesátka obrněných transportérů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama