Ruské námořnictvo má další malér. V Bosporu se porouchala výsadková loď

Ruská výsadková loď, zapojená do přepravy zbraní do Sýrie, se při zpáteční plavbě porouchala v Bosporském průlivu. Oznámila to dnes ruská média. Lodi z ruské Černomořské flotily, vlečené remorkérem, si nejprve povšimli turečtí přispěvatelé sociálních sítí.

Přidejte svůj názor 43 komentářů

Ruská armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Výsadkové lodi Orsk se podle zdrojů ruských médií porouchal jeden ze dvou dieselových motorů a zatím není jasné, kolik času si oprava vyžádá.

Porucha se podle některých zdrojů projevila ještě u syrských břehů, podle jiných až při proplouváním Bosporem do Černého moře. Některé zdroje nevylučují sabotáž, jiné to odmítají jako hloupou výmluvu. Ruské námořnictvo se dosud nevyjádřilo.

Orsk podle serveru Military.pravda.ru od roku 2004 procházel zdlouhavou opravou, která trvala až do října 2017. Loni nejméně třikrát zavítal do syrského přístavu Tartús, kde se nachází i ruská základna. Loni v prosinci loď přepravila do Sýrie dopravní prostředky, zbraně a munici, napsal server Newsru.com.

Velké výsadkové lodě Projekt 1171 (v kódu NATO třída Alligator) zdědilo ruské námořnictvo po sovětské flotile. Schopny jsou přepravit až 1500 tun nákladu. V praxi to bývalo například 20 tanků a tři stovky vojáků, anebo skoro padesátka obrněných transportérů.

Loading...
Vstupte do diskuze (43)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská politická scéna se dál otřásá. Generální prokurátor Čajka složil…

20.01.2020 18:26 Aktualizováno Ruský generální prokurátor Jurij Čajka odchází z funkce. S odvoláním na Kreml o tom dnes…

Putin předložil Dumě návrh ústavních změn

20.01.2020 17:28 Ruský prezident Vladimir Putin dnes předložil parlamentu návrh změn v ústavě. Z dokumentu vyplývá,…

V ruském hostelu prasklo potrubí s horkou vodou. Pět mrtvých, obětí je i…

20.01.2020 17:09 Aktualizováno Při havárii potrubí s horkou vodou zemřelo ve sklepním hostelu v ruském městě Permu pět lidí a…

Norsko čelí vládní krizi, populisté ji opustili kvůli pomoci islamistce

20.01.2020 17:07 Norská populistická Strana pokroku (Frp) opouští koaliční vládu, která tak přichází o parlamentní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama