Rusko a Ukrajina opět hlásí rekordní čísla ohledně koronaviru

Rusko dnes oznámilo rekordní přírůstky 25.487 nových případů nákazy koronavirem a 524 úmrtí za uplynulých 24 hodin. O den dříve to bylo 23.675 nových případů a 507 úmrtí. Rekordní přírůstek 15.331 nově potvrzených případů nákazy koronavirem dnes ohlásil rovněž ukrajinský ministr zdravotnictví Maksym Stepanov.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Nejhorší situace z 85 ruských regionů přetrvává v Moskvě, kde za 24 hodin přibylo 6075 nových případů infekce, upozornila agentura Interfax s odvoláním na operativní štáb. Moskevský starosta prodloužil dosavadní omezení do poloviny ledna s tím, že alternativou by byla jen úplná karanténa pro všechny Moskvany. Takto v režimu sebeizolace zůstávají senioři starší 65 let a zaměstnavatelé jsou povinni převést 30 procent zaměstnanců na práci z domova.

Starosta Moskvy Sergej Sobjanin dnes uvedl, že uzávěru města v tuto chvíli neplánuje. Prohlásil, že ruská metropole je připravena na hromadné očkování obyvatel a očekává zásilku vakcín. Ve městě je podle něj v tuto chvíli připraveno 300 míst, kde se vakcinace uskuteční. Kdy budou preparáty k dispozici, neupřesnil. Agentura Reuters už dříve napsala, že pro ruské občany bude ruská očkovací látka Sputnik V zdarma.

Server The Moscow Times dnes informuje o situaci v jedné z nemocnic v západosibiřském městě Barnaul, kde žije asi 630.000 obyvatel. Kvůli nedostatku lůžek pro pacienty s covidem-19 se úřady rozhodly otevřít staré nepoužívané oddělení ve zdravotnickém zařízení. Na situaci upozornil jeden z pacientů, který natočil na video pokoj, ve kterém leží. Na záběrech jsou mimo jiné vidět popraskané zdi, na kterých místy odpadla stará malba.

"Nemocniční budova v budoucnu nebude používána. Ze seznamu covidových nemocnic bude stažena jako první, jakmile se epidemická situace zlepší," sdělilo agentuře TASS tiskové oddělení regionálního ministerstva zdravotnictví, podle něhož se nyní situace co do počtu nově nakažených v oblasti stabilizuje. Na Altaji, kde město Barnaul nachází a kde žije zhruba 2,3 milionu obyvatel, se dosud koronavirem infikovalo přes 25,000 osob.

V Rusku, které má přibližně 146 milionů obyvatel, se od začátku pandemie nakazilo téměř 2,2 milionu lidí, z nichž 38.062 nákaze podlehlo. Země je z hlediska celkového počtu potvrzených případů pátou nejpostiženější na světě, po Spojených státech, Indii, Brazílii a Francii.

Na Ukrajině s přibližně 42 miliony obyvatel se i s dnešním rekordním přírůstkem nakazilo od jara 677.189 lidí, z nichž 11.717 zemřelo, poznamenal list Ukrajinska pravda s odvoláním na údaje ministerstva zdravotnictví.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Loni bylo přesídleno nejméně uprchlíků za skoro 20 let

25.01.2021 18:12 Méně než 1,6 procenta z 1,44 milionu lidí s uprchlickým statusem, kteří byli v loňském roce…

Putin odmítl informaci Navalného, že vlastní luxusní rezidenci

25.01.2021 14:51 Ruský prezident Vladimir Putin dnes odmítl informaci svého úhlavního kritika Alexeje Navalného, že…

Na Ukrajině končí přísná uzávěra, otevírají se školy i restaurace

25.01.2021 11:47 Na Ukrajině se ode dneška opět mohou otevřít restaurace, tělocvičny a školy pro prezenční výuku…

Johnson se v otázce nezávislosti Skotska bojí demokracie, řekla Sturgeonová

24.01.2021 16:28 Skotská první ministryně Nicola Sturgeonová dnes obvinila britského ministerského předsedu Borise…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama