Rusko a USA odhalily síť pašování drog z Jižní Ameriky do Evropy

Ruská tajná služba FSB a americká Agentura pro potírání narkotik (DEA) při společné operaci odhalily zločineckou organizaci, která pašovala kokain z Jižní Ameriky do Evropy. Informovala o tom dnes agentura TASS. Podle FSB se v rámci operace podařilo zabavit přinejmenším 330 kilogramů kokainu, jejichž prodej na černém trhu by mohl vynést miliardu rublů (přes 292 milionů korun).

Ilustrační foto
doporučujeme

Federální bezpečnostní služba (FSB) sdělila, že společně s DEA provedly zvláštní mezinárodní operaci s několika fázemi zaměřenou na likvidaci nadnárodní zločinecké organizace, která se specializovala na pašování kokainu do Ruska a dalších evropských zemí.

První fází společné operace bylo zadržení drogového dealera v květnu v Petrohradě. Policisté u něj našli kilogram kokainu. Následující měsíc v Moskvě zatkli při pokusu rozprodat drogu několik lidí, včetně jednoho z organizátorů prodeje. U nich zabavili 34 kilogramů narkotik.

V listopadu se pak navzdory zvýšeným opatřením drogových dealerů k utajení podařilo v Moskevské oblasti objevit úkryt. Při jeho zkoumání bylo nalezeno nejméně 295 kilogramů narkotik, sdělila FSB. Ve zprávě TASS se neupřesňuje povaha podílu americké DEA na uvedené společné operaci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při demonstracích na podporu Navalného bylo zatčeno přes 200 lidí

23.01.2021 11:34 Aktualizováno Přes 200 lidí bylo dnes zadrženo v Rusku při demonstracích na podporu opozičního předáka Alexeje…

Policie v Londýně rozpustila svatbu se 150 účastníky

22.01.2021 21:57 Britská policie ve čtvrtek večer v severní části Londýna rozpustila svatbu, které se účastnilo 150…

Navalnyj vzkázal z vězení: Nechystám se spáchat sebevraždu

22.01.2021 21:45 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vzkázal z vězení, že je v dobrém fyzickém i psychickém stavu…

WHO se dohodla na nákupu vakcíny Pfizer/BioNTech pro chudé země

22.01.2021 21:26 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila, že se dohodla s konsorciem Pfizer/BioNTech na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama