Rusko hlásí další pokles přírůstku, nově nakažených bylo pod 8000

V Rusku ve středu znovu klesl denní přírůstek nově nakažených koronavirem a byl nejnižší od 1. května. Opět se také za den více lidí uzdravilo, než infikovalo, nicméně úmrtí spojených s koronavirem je dál relativně vysoký. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil krizový štáb.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Za posledních 24 hodin se v nejrozlehlejší zemi světa potvrdilo 7790 nově nakažených, což je nejnižší počet od 1. května. Druhý den tak potvrzené případy zůstaly pod hranicí 8000 - v úterý jich bylo 7843. Od vypuknutí epidemie nemoci covid-19 se už zemi celkem nakazilo 561.091 lidí.

Množství pacientů, kteří se z choroby vyléčili, mírně pokleslo, ale opět převýšilo počet nově nakažených. V pondělí bylo evidováno 9767 uzdravených, v úterý přibylo dalších 10.036 a ve středu 9621. Vyléčených je tak nyní v zemi se 146 miliony obyvatel dohromady 313.963.

Relativně vysoký zůstal údaj o zemřelých pacientech s koronavirem, i když je nižší než v předchozích dvou dnech. V pondělí jich nemoci podlehlo 193, v úterý 194 a ve středu 182. Celkem těchto úmrtí v Rusku nyní evidují 7660.

Přes nejnižší denní bilanci infikovaných od května dnes šéfka úřadu Rospotrebnadzor, který mimo jiné sleduje epidemiologickou situaci v zemi, Anna Popovová uvedla, že se Rusko připravuje na druhou vlnu koronavirové krize letos na podzim. Ruské úřady v posledních dvou týdnech začaly navzdory stále relativně vysokým denním přírůstkům nově nakažených rušit některá restriktivní opatření, což kritici Kremlu označují za předčasné, připomíná v této souvislosti agentura Reuters.

Světová zdravotnická organizace (WHO) vyjádřila obavy z možného šíření nákazy během vojenské přehlídky, která se uskuteční 24. června v Moskvě u příležitosti 75. výročí vítězství nad nacistickým Německem. Kreml preventivně uvalil karanténu na část z 80 válečných veteránů, kteří se mají přehlídky zúčastnit. Podle prezidentova mluvčího Dmitrije Peskova se jedná o opatření na ochranu zdraví starých lidí.

Agentura pro zdravotnický dohled ústy své šéfky Ally Samojlovové sdělila, že po nákaze koronavirem zemřelo od začátku epidemie v zemi téměř 500 zdravotníků. Důvodem vysoké úmrtnosti zdravotního personálu jsou podle DPA především chybějící nebo nedostatečné ochranné pomůcky a celkově špatné vybavení i hygienické podmínky v ruských nemocnicích. Začátkem měsíce se v této věci obrátila na vládu iniciativa lékařů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína přiznala koronavirus až po nátlaku WHO

04.07.2020 13:50 Čína informovala o výskytu plicní nemoci ve Wu-chanu až po dvou žádostech vznesených Světovou…

Britské supermarkety vyřadily z nabídky zboží získané prací opic

04.07.2020 11:35 Několik britských obchodních řetězců stáhlo z nabídky kokosový olej a další produkty obsahující…

O běžné Rusy nešlo, tvrdí odborník. Naznačil, komu bylo určeno ruské…

04.07.2020 00:01 NÁZOR - Pár hodin poté, co se objevily výsledky "celostátního hlasování" o ústavních změnách v…

Británie podle Johnsona přejde od plošných omezení na lokální

03.07.2020 20:01 Británie podle premiéra Borise Johnsona musí přejít od celostátních k lokálním omezením, která…

Související:

Právě se děje

Další zprávy