Rusko hlásí rekordy v nákaze, restrikce a zmrazení ekonomiky přesto nechystá

Šéfka ruského úřadu na ochranu zdraví spotřebitelů Rospotrebnadzor a současně hlavní hygienička země Anna Popovová prohlásila, že za současné situace nemá smysl zablokovat ekonomiku či některá odvětví, přestože stoupají denní přírůstky nových případů nákazy koronavirem. Rusko dnes ohlásilo další rekordní přírůstek nakažených i rekordní přírůstek úmrtí na koronavirus za 24 hodin.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Bez ohledu na to, že vidíme rostoucí čísla, nemluvíme dnes v Rusku o blokování ekonomiky, o zastavení nějakých činností či podniků, anebo hospodářských odvětví, protože v současnosti v tom nevidíme žádný smysl," řekla Popovová na vědecké konferenci.

Rusko sice podle statistik The Moscow Times zažívá vzestup infekce, ale oproti jiným zemím zůstávají průměrné denní přírůstky nových případů nákazy koronavirem nízké. Sedmidenní průměr v Rusku zůstává na úrovni osmi případů na 100.000 obyvatel, zatímco v Izraeli jde o 54 případů, v Belgii 28, v Nizozemsku 27, v Británii 22, ve Francii 28 a ve Španělsku 21.

I Kreml dal ještě v pondělí podle Interfaxu najevo, že nepomýšlí na uzavření veřejného a hospodářského života. Mnohem pokročilejší metody léčení dovolují dosahovat mnohem nižší úmrtnosti než na počátku pandemie a je také připraveno dost lůžek i pro větší množství nakažených, které lze rychleji vyléčit. To vše umožňuje zvládat situaci pružněji, s větším přihlédnutím k zájmům ekonomiky a bez tak tvrdých opatření, jakým by byl úplný lockdown, argumentoval prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov.

Rusko dnes oznámilo 13.886 nových případů nákazy koronaviru a 244 úmrtí za uplynulých 24 hodin, což podle listu Kommersant představuje nový rekord. Od začátku pandemie se v zemi s přibližně 146 miliony obyvateli nakazilo více než 1,3 milionu lidí, z nichž 22.966 nákaze podlehlo.

Kvůli přírůstku nakažených se některé regiony potýkají s nedostatkem zdravotníků v sanitkách rychlé pomoci a s nedostatkem lůžek, upozornil list Kommersant na svém webu. Většina oblastí nicméně doufá, že se situace zlepší díky izolaci rizikových skupin, zpřísnění povinnosti nosit roušky a odeslání části pracovníků na práci z domova.

Sousední Ukrajina ohlásila 5133 nových případů nákazy koronavirem a 107 úmrtí za uplynulých 24 hodin. Od začátku pandemie se v zemi s přibližně 42 miliony obyvatel nakazilo 270.587 lidí, z nichž 5122 nákaze podlehlo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin potřebuje slyšet jasný vzkaz. Z USA zní apel k trestu za otravu…

21.10.2020 00:01 NÁZOR - Evropská unie a Velká Británie vyslaly Kremlu vzkaz, která říká, že použití chemických…

Johnson uvalil tvrdší restrikce na Manchester

20.10.2020 21:40 Britský premiér Boris Johnson dnes ohlásil zavedení přísnějších restrikcí v boji s koronavirovou…

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, uvedla tamní diplomacie

20.10.2020 15:35 Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž.…

Ukrajina hlásí 113 obětí koronaviru za den, dosud nejvíce. Nový rekord…

20.10.2020 14:43 Aktualizováno Za poslední den zemřelo na Ukrajině 113 lidí s onemocněním covid-19, což je nejvíce od začátku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama