Rusko kvůli koronavioru zavírá hranice s Čínou

Rusko od čtvrtka z obavy před novým koronavirem dočasně zakáže do země vstup čínským občanům. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo zdravotnictví, které se obává šíření nákazy.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ruský prezident Vladimír Putin
doporučujeme

Vstup Moskva zakázala pro pracovní, studijní a soukromé cesty, jakož i pro turisty, píší zahraniční agentury. Opatření se podle agentury Interfax netýká cestujících, kteří využívají ruská letiště k tranzitu do dalších zemí.

Moskva k rozhodnutí přistoupila "kvůli zhoršující se epidemii v Číně a s ohledem na to, že na ruské území stále přicházejí čínští státní příslušníci," uvedla místopředsedkyně vlády Taťjana Golikovová.

V Rusku byly zatím zjištěny dva případy nákazy. Jednalo se o čínské občany, oba již úspěšně podstoupili léčbu a minulý týden byli propuštěni z nemocnice. Podle lékařů u nich onemocnění COVID-19, které si zatím převážně v Číně vyžádalo téměř 1900 obětí, mělo jen mírné příznaky.

Ruské úřady již dříve přijaly řadu přísných opatření, aby šíření viru zabránily. Nařídily mimo jiné uzavření asi 4250 kilometrů dlouhé hranice s Čínou, přerušily železniční spojení i omezily počty leteckých spojů s čínskými městy.

V Rusku je z pracovních, turistických či studijních důvodů přítomno mnoho Číňanů, poznamenává agentura AFP. Ruská letiště zároveň často slouží jako přestupní místa pro lety mezi Čínou a Evropou, těchto pasažérů se však zákaz týkat nebude, píše s odkazem na ruské úřady agentura Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Les kolem Černobylu stále hoří, zvýšení radiace dle úřadů nehrozí

06.04.2020 11:59 Úroveň radiace v okolí lesního požáru u černobylské jaderné elektrárny je v normálu, oheň se…

Odvolací soud s Mladičem odložen na neurčito. Kvůli pandemii covid-19

06.04.2020 11:09 Pandemie vyvolaná koronavirem SARS-CoV-2 způsobila mimo jiné i další odklad odvolacího řízení v…

Nákaza covid-19 v Rusku nabírá na síle, některé regiony přesto uvolňují…

06.04.2020 10:51 Aktualizováno Několik ruských regionů dnes uvolnilo přísný protiepidemický režim, který si minulý měsíc vyžádala…

Boris Johnson řídí vládu i z nemocnice. Británii čekají nejhorší týdny od…

06.04.2020 10:40 Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem navzdory hospitalizaci dál řídí vládu a dostává…

Související:

Právě se děje

Další zprávy