Rusko má nového hrdinu. Humorista se nevybíravě pustil do Putina

Ruský humorista a moderátor Maxim Galkin, v pořadí pátý manžel stálice ruského popu Ally Pugačovové, se stal novým hrdinou ruského internetu a "vůdcem opozice" kvůli svým nejnovějším komentářům věnovaným poměrům za prezidenta Vladimira Putina. Ty prý připomínají sovětské doby, ale v horším vydání.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Vladimír Putin
doporučujeme

"Celou dobu nám (státní televize) vykládají o Ukrajině. Řekněte ale taky něco o nás! Mám z toho dojem, že u nás je všechno v pořádku, a tak nezbývá než jen pomáhat Ukrajincům," zažertoval Galkin k pobavení publika v Novosibirsku. "Máme cenzuru, z obrazovky se nesmí říct vše. Chápu, situace je složitá. Kdypak ale byla jednoduchá? (...) Koneckonců Západ na nás uvalil sankce. A naše vláda v boji s proklatým Západem také uvalila sankce - a taky na nás!"

zdroj: YouTube

Galkin sice není prvním ruským humoristou žertujícím na účet režimu, na rozdíl od svých předchůdců je ale považován za součást hlavního proudu ruské zábavy. Většina Rusů zná Galkina právě z obrazovek státních televizí. Nejnovější vystoupení sice tyto televizní stanice nevysílaly, nicméně na internetu Galkin získal miliony diváků.

Zaujala mimo jiné jeho ironická chvála na adresu Putina: "Je to chlapík, už je dvacet let u moci, už Brežněva předehnal. (...) U nás si hodně lidí myslí, že sama funkce se jmenuje Vladimir Putin." Jindy ovšem láteří: "Z otroctví se nikdy nedostaneme: za cara byl car, za komunistů generální tajemník, což byl vlastně zase car, pak jsme trošku zakolísali za (Putinova předchůdce) Jelcina, a pak jsme získali dalšího cara."

"Putin se s námi nudí. Nudíme ho, máme problémy, malé penze, ale on žije v jiném světě, už Mars v duchu kolonizuje. A my si tady stěžujeme, jak máme žít. No, vydržte, utáhněte si opasek: někdo v pase, někdo kolem krku..."

"Navalnyj, co to je za opozici? Celou dobu sedí, ani ho není vidět," žertoval Galkin i na adresu často vězněného opozičního předáka Alexeje Navalného, kterého státní média důsledně opomíjejí.

"Maxim Galkin se určitě chystá buď na změnu režimu, anebo ke změně země," poznamenal z exilu někdejší nejbohatší Rus a později nejznámější ruský vězeň Michail Chodorkovskij. "Dřív režim kritizovali a posmívali se mu vzácní opozičníci, pak hudebníci z undergroundu a moderní umělci, pak rapeři a herci a teď došlo i na hlavní proud," usoudil jiný uživatel twitteru.

Loading...
Vstupte do diskuze (33)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Paříži se schází normandská čtyřka, řeší se mír na Ukrajině

09.12.2019 20:37 Aktualizováno Prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj se dnes poprvé v Paříži setkali…

Rusko odsoudilo ukrajinského exministra za útok na velvyslanectví

09.12.2019 17:04 Bývalý ukrajinský ministr a poslanec Mykola Ruďkovskyj byl dnes v Moskvě odsouzen na dva roky…

Ruští špióni v Srbsku? Prezident Vučić otočil, třaskavá kauza zametena pod…

09.12.2019 13:03 Srbské úřady nijak nevyšetřují nedávno odhalenou špionážní aféru kolem možného verbování srbských…

Peklo v Oděse: Počet mrtvých při požáru školy roste, čtyři lidé pohřešováni

09.12.2019 11:17 Počet obětí požáru, který vypukl minulou středu ve škole v Oděse na jihu Ukrajiny, stoupl na 12,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama