Rusko má nového hrdinu. Humorista se nevybíravě pustil do Putina

Ruský humorista a moderátor Maxim Galkin, v pořadí pátý manžel stálice ruského popu Ally Pugačovové, se stal novým hrdinou ruského internetu a "vůdcem opozice" kvůli svým nejnovějším komentářům věnovaným poměrům za prezidenta Vladimira Putina. Ty prý připomínají sovětské doby, ale v horším vydání.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Vladimír Putin
doporučujeme

"Celou dobu nám (státní televize) vykládají o Ukrajině. Řekněte ale taky něco o nás! Mám z toho dojem, že u nás je všechno v pořádku, a tak nezbývá než jen pomáhat Ukrajincům," zažertoval Galkin k pobavení publika v Novosibirsku. "Máme cenzuru, z obrazovky se nesmí říct vše. Chápu, situace je složitá. Kdypak ale byla jednoduchá? (...) Koneckonců Západ na nás uvalil sankce. A naše vláda v boji s proklatým Západem také uvalila sankce - a taky na nás!"

zdroj: YouTube

Galkin sice není prvním ruským humoristou žertujícím na účet režimu, na rozdíl od svých předchůdců je ale považován za součást hlavního proudu ruské zábavy. Většina Rusů zná Galkina právě z obrazovek státních televizí. Nejnovější vystoupení sice tyto televizní stanice nevysílaly, nicméně na internetu Galkin získal miliony diváků.

Zaujala mimo jiné jeho ironická chvála na adresu Putina: "Je to chlapík, už je dvacet let u moci, už Brežněva předehnal. (...) U nás si hodně lidí myslí, že sama funkce se jmenuje Vladimir Putin." Jindy ovšem láteří: "Z otroctví se nikdy nedostaneme: za cara byl car, za komunistů generální tajemník, což byl vlastně zase car, pak jsme trošku zakolísali za (Putinova předchůdce) Jelcina, a pak jsme získali dalšího cara."

"Putin se s námi nudí. Nudíme ho, máme problémy, malé penze, ale on žije v jiném světě, už Mars v duchu kolonizuje. A my si tady stěžujeme, jak máme žít. No, vydržte, utáhněte si opasek: někdo v pase, někdo kolem krku..."

"Navalnyj, co to je za opozici? Celou dobu sedí, ani ho není vidět," žertoval Galkin i na adresu často vězněného opozičního předáka Alexeje Navalného, kterého státní média důsledně opomíjejí.

"Maxim Galkin se určitě chystá buď na změnu režimu, anebo ke změně země," poznamenal z exilu někdejší nejbohatší Rus a později nejznámější ruský vězeň Michail Chodorkovskij. "Dřív režim kritizovali a posmívali se mu vzácní opozičníci, pak hudebníci z undergroundu a moderní umělci, pak rapeři a herci a teď došlo i na hlavní proud," usoudil jiný uživatel twitteru.

Loading...
Vstupte do diskuze (33)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

WHO docházejí peníze, poprvé bojuje s dvěma velkými epidemiemi najednou

21.02.2020 17:01 Světová zdravotnická organizace (WHO) se potýká s nedostatkem peněz, protože poprvé čelí globálnímu…

Řešení syrské krize? Rusko zvažuje jednání s Erdoganem, Merkelovou a…

21.02.2020 12:58 Rusko zvažuje uspořádání summitu o Sýrii, kterého by se zúčastnili lídři Turecka, Francie a Německa…

Olympiáda 2020 se kvůli koronaviru přesune do Británie? Návrh politika…

21.02.2020 10:14 Tokijská guvernérka dnes kritizovala kandidáta na starostu Londýna Shauna Baileyho za jeho výroky…

Strach z koronaviru. V ukrajinském městečku vypukly nepokoje, zasahovala…

21.02.2020 09:32 Aktualizováno Ukrajinská policie zadržela v noci na dnešek 24 lidí během potyček s obyvateli městečka Novi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama