Rusko má přes 545 tisíc nakažených, obětí koronaviru přibývá rychleji

V Rusku se v pondělí z nemoci covid-19 vyléčilo víc lidí, než kolik přibylo nově potvrzených případů nákazy koronavirem. Proti předchozím dnům se ale opět výrazněji zvýšil počet úmrtí souvisejících s koronavirovou infekcí. Vyplývá to z údajů, které dnes ráno zveřejnil krizový štáb.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Za posledních 24 hodin se v nejrozlehlejší zemi světa potvrdilo 8248 nově nakažených, což je po nedělních 8246 případů druhý nejnižší počet od 1. května. Od vypuknutí epidemie covidu-19 se v Rusku už celkem nakazilo 545.458 lidí, informuje list The Moscow Times.

Přestože je Moskva z celé země nejhůře zasažená a koronavirus se tu denně nově prokáže přibližně u tisícovky lidí, obyvatelé hlavního města dnes mohli po více než dvou měsících poprvé posedět na zahrádkách restaurací a kaváren, píše Reuters. Kromě toho se v Moskvě otevřely knihovny, zoologické zahrady a byly povoleny sportovní události, i když s omezenou kapacitou. Restrikce zde byly poprvé uvolněny již minulý týden - lidé mohli začít bez omezení vycházet ze svých domovů a používat hromadnou dopravu.

Kritici Kremlu se ale domnívají, že opatření jsou uvolňována příliš rychle, a obviňují ruskou vládu z toho, že si chce připravit prostor pro konání celostátního referenda o ústavních změnách, které by současnému prezidentovi Vladimiru Putinovi umožnily, aby se po uplynutí mandátu v roce 2024 mohl znovu dvakrát po sobě ucházet o funkci. Úřady to ale odmítají. Referendum se bude konat od konce června do 1. července.

Výrazně, více než dvojnásobně, proti předchozímu dni vzrostlo množství pacientů, kteří se z covidu-19 vyléčili. Zatímco za neděli jich bylo evidováno 4489, za pondělí uzdravených přibylo už 9767. Vyléčených je tak nyní v zemi se 146 miliony obyvatel dohromady 294.306.

Zatímco počet nově nakažených druhý den po sobě zůstal na relativně nižší úrovni, výrazněji se opět zvýšil údaj o zemřelých pacientech s koronavirem. V sobotu jich nemoci podlehlo 119, v neděli 143 a v pondělí 193. Celkem těchto úmrtí v Rusku nyní evidují 7248.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kosovský prezident Thaçi odletěl do Haagu, bude vypovídat u zvláštního…

12.07.2020 21:14 Kosovský prezident Hashim Thaçi dnes prohlásil, že boj kosovských povstalců proti režimu bývalého…

Papež František je velmi roztrpčen přeměnou chrámu Hagia Sofia na mešitu

12.07.2020 19:59 Aktualizováno Papež František dnes nepřímo vyjádřil velké roztrpčení nad přeměnou istanbulského chrámu Boží…

Na hranicích Ázerbájdžánu a Arménie došlo k vojenskému konfliktu. Nejméně…

12.07.2020 18:37 Na hranicích Ázerbájdžánu a Arménie se dnes odehrál ozbrojený konflikt, který si podle Baku mezi…

Lídři Srbska a Kosova obnovili jednání o normalizaci vztahů, rozhovory…

12.07.2020 16:48 Aktualizováno Vrcholní představitelé Srbska a Kosova dnes obnovili rozhovory o normalizaci vztahů mezi oběma…

Související:

Právě se děje

Další zprávy