Rusko Navalnému zmrazilo bankovní účty, uvedla mluvčí opozičníka

Ruskému kritikovi Kremlu Alexeji Navalnému, který přežil nedávný pokus o otrávení nervově paralytickou látkou novičok, byly v Rusku zmrazeny bankovní účty a byl mu zkonfiskován byt kvůli staršímu soudnímu sporu. Oznámila to dnes jeho mluvčí Kira Jarmyšová.

Alexej Navalnyj
doporučujeme

"To znamená, že byt nemůže být prodán, darován nebo zastaven," uvedla Jarmyšová na videu, které umístila na twitter. Majetek byl podle ní opozičnímu předákovi obstaven v době, kdy se v berlínské nemocnici zotavoval z nedávné otravy.

Navalnyj byl do německé metropole v bezvědomí přepraven na naléhání svých blízkých koncem srpna. Experti potvrdili, že byl otráven látkou novičok, což nahrává domněnkám, že do činu byly přímo zapojeny ruské tajné služby nebo Kreml. Ten to ale rezolutně odmítá.

Jarmyšová uvedla, že Navalného majetek byl zabaven 27. srpna kvůli žalobě, kterou dříve podala moskevská společnost zajišťující stravování školní mládeže. Ruský soud v říjnu 2019 nařídil Navalnému a jeho spolupracovníkům, aby zaplatili celkem 88 milionů rublů (asi 26,5 milionu Kč) odškodného. O to je moskevská firma žalovala za poškození dobrého jména poté, co Navalnyj zpochybnil kvalitu jejího jídla.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko má další rekordní přírůstek nových případů nákazy

26.10.2020 17:06 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo rekordní přírůstek 17.347 případů nákazy novým koronavirem a 219 úmrtí za…

Británie zavádí rychlotest na covid, výsledek je za 12 minut

26.10.2020 16:21 Řetězec lékáren Boots v následujícím týdnu uvede v Británii na trh koronavirový rychlotest, který…

Rozruch v Kyjevě: Aktivistka Femen se svlékla donaha před polskou ambasádou

26.10.2020 15:53 Aktivistka feministické skupiny Femen se dnes vysvlékla donaha před polským velvyslanectvím v…

Miliony ojetin končí v rozvojových zemích. Následky pociťuje celá planeta,…

26.10.2020 15:44 Miliony vysoce znečišťujících ojetých vozů se z bohatých států dostávají do rozvojových zemí,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama