Rusko opět hlásí přes 8000 nových případů nákazy, školy v Moskvě budou mít prázdniny

Rusko dnes oznámilo 8232 nových případů nákazy koronavirem a 160 úmrtí za uplynulých 24 hodin. O den dříve to bylo 8135 případů a 61 úmrtí, uvedla agentura Reuters. Celkem se od začátku pandemie v zemi s přibližně 146 miliony obyvatel nakazilo téměř 1,17 milionu lidí, z toho 20.545 nákaze podlehlo.

Ilustrační foto
doporučujeme

Rusko je podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie sleduje globálně, z hlediska počtu nakažených čtvrtou nejpostiženější zemí světě, po Spojených státech, Indii a Brazílii. Z hlediska počtu úmrtí je na 12. příčce. Po celém světě se nakazilo již více než 33 milionů lidí a počet obětí přesáhl milion.

V Moskvě, která je nejhůře postiženým regionem, od pondělka platí pro lidi starší 65 let staronové omezení v podobě režimu domácí izolace, připomněl list Kommersant.

Moskevský starosta Sergej Sobjanin dnes podepsal výnos o vyhlášení školních prázdnin v hlavním městě od 5. do 18. října, uvedla agentura Interfax s tím, že na rozdíl od škol zůstanou školky otevřené.

Starosta současně požádal rodiče, aby dětem vysvětlili, že prázdniny je nejlepší strávit doma či na chatě a že na procházku stačí jít na dvorek nebo do nejbližšího parku. Kvůli zábavě by ale děti rozhodně neměly navštěvovat nákupní střediska či cestovat veřejnou dopravou. "Značnou část nemocných (covidem-19), často bez příznaků, tvoří dětí. Doma velice snadno nakazí dospělé a starší členy rodiny, kteří mají průběh nemoci mnohem těžší," varoval starosta.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky žen opět demonstrovaly v Minsku proti Lukašenkovi

24.10.2020 20:51 Několik stovek běloruských žen dnes opět demonstrovalo v Minsku za odstoupení autoritářského…

Boje v Karabachu pokračují, Pompeo podnikl pokus o ukončení konfliktu

23.10.2020 21:06 Aktualizováno Arménské a ázerbájdžánské síly dnes pokračovaly v bojích o Náhorní Karabach, zatímco Spojené státy…

Wales čeká předvánoční lockdown, v Manchesteru se zpřísnila opatření

23.10.2020 13:18 Dalších šest milionů Britů se bude muset ode dneška řídit přísnějšími pravidly v boji s šířením…

Rusko i Ukrajina hlásí nové rekordy. Počet nakažených covidem roste

23.10.2020 10:51 Rusko a Ukrajina zaznamenaly nejvíce nově potvrzených případů koronaviru za den od začátku pandemie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama