Rusko oznámilo rekordní počet nově nakažených, na covid-19 zemřelo 313 lidí

Rusko ohlásilo další rekordní nárůst nových případů nákazy koronavirem. Za minulých 24 hodin jich přibylo přes 4700, v pátek nárůst činil něco přes 4000. Mrtvých má země nově 313. Informoval o tom dnes štáb pro řešení epidemie z koronaviru, uvedly agentury. Prezident Vladimir Putin nařídil vládě připravovat krátkodobé prognózy dalšího šíření infekce.

Ilustrační foto
doporučujeme

V Rusku je nyní nakaženo 36.793 lidí. Zatímco v pátek úřady hovořily o nárůstu 4069 lidí, ten dnešní je 4785. Nejpostiženější ze všech regionů je Moskva, která zaznamenala za minulý den 2649 nových případů. V celé zemi se uzdravilo přes 460 lidí, informuje Kommersant.

Počet nových úmrtí zůstává zhruba stejný jako v pátek, kdy jich bylo 41, dnes 40. Z nich 21 připadá na Moskvu. Nicméně starosta Sergej Sobjanin je přesvědčený, že zavedená omezující opatření už v ruské metropoli přinášejí výsledky. "Infekce se ve městě šíří, ale ne exponenciálně a v daleko menší míře, než byl nejhorší scénář," řekl.

Podle informace zveřejněné dnes na webu Kremlu prezident Putin nařídil vládě mimo jiné vypracovat krátkodobé předpovědi počtu lidí, kteří se mohou koronavirem dál nakazit. Kabinet premiéra Michaila Mišustina má také ve spolupráci s výkonnými orgány regionů připravit mechanismus umožňující operativně reagovat na vývoj epidemiologické situace, včetně korekce opatření, která už byla proti koronaviru přijatá.

V Rusku začal počet infikovaných v dubnu prudce narůstat, byť je situace v zemi ve srovnání se západními státy stále klidnější.

Agentura Reuters napsala, že se v Rusku netestují velké počty lidí. Výsledky testů provedených v soukromých zařízeních na lidech, kteří nevykazovali symptomy nákazy, ukazují, že je virus v populaci rozšířen mnohem více, než jak to udávají oficiální vládní údaje.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Morawiecki má odebírání dětí opozičním aktivistům v Bělorusku za barbarství

19.09.2020 19:40 Jako barbarství odsoudil dnes polský premiér Mateusz Morawiecki rozhodnutí běloruských úřadů…

Británie má nejvyšší přírůstek nakažených od 8. května, policie se střetla…

19.09.2020 18:11 Británie má 4422 případů nákazy novým koronavirem za uplynulý den. Je to o 100 více než v pátek a…

Policie zadržela stovky demonstrantek v centru Minsku

19.09.2020 17:30 Aktualizováno Běloruská policie dnes v centru Minsku zadržela stovky demonstrantek, které se zúčastnily…

Minsku se nelíbí účast Cichanouské na jednání ministerské rady EU

19.09.2020 14:58 Režim autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka velmi popudila informace, že by se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama