Rusko překročilo hranici 300 000 infikovaných koronavirem

V Rusku počet lidí doposud infikovaných koronavirem překročil hranici 300.000. Denní přírůstek uzdravených přitom poprvé překročil počet nově nakažených. Nicméně se proti pondělí zvýšila úmrtí spojená s koronavirem a jejich počet v jednom dni byl rekordní. Vyplývá to z aktuálních údajů, které dnes zveřejnil krizový štáb.

Přidejte svůj názor 42 komentářů

Moskva, Kreml
doporučujeme

Podle premiéra Michaila Mišustina se koronavirová situace v zemi stabilizuje, avšak zmírňování preventivních restrikcí musí být obezřetné. "V posledních třech dnech byl zaznamenán nejnižší přírůstek počtu onemocnění novou koronavirovou infekcí a dnes je poprvé nižší než tříprocentní. Dnes je to také první den, kdy počet uzdravených převyšuje počet onemocnění. To ukazuje, že se situace postupně stabilizuje," konstatoval Mišustin podle agentury TASS.

Zároveň nabádal k obezřetnosti při případném uvolňování omezujících opatření, která byla přijatá s cílem zbrzdit šíření infekce. "K dnešnímu dni dosáhlo cílových kritérií pro postupné rušení restrikcí 17 (z 85) regionů" Ruské federace, uvedl v této souvislosti premiér.

Krizový štáb dnes sdělil, že během uplynulý 24 hodin testy potvrdily 8764 nových případů nákazy, což je v květnu zatím nejnižší počet. Celkem se v zemi se 146 miliony obyvatel už infikovalo 308.705 lidí. Podle agentury TASS se množství takzvaně aktivně nakažených poprvé od vypuknutí epidemie snížilo na aktuálních 220.341 případů.

Na druhé straně se během úterý z nemoci covid-19, vyvolávané koronavirem, uzdravilo rekordních 9262 pacientů, což znamená, že se v Rusku poprvé vyléčilo více lidí, než se za stejný den nakazilo. Dohromady ruské zdravotnické úřady evidují 85.392 uzdravených.

Úmrtí spojená s koronavirem v Rusku v úterý vyskočila z pondělních 115 na 135. To je nejvyšší počet zemřelých během jednoho dne od začátku epidemie. Celkem úřady registrují 2972 pacientů s koronavirem, kteří zemřeli.

"Těžce nemocní bývají na jednotkách intenzivní péče dva až tři týdny. Tento rostoucí objem na jedné straně vytváří velkou zátěž na zdravotnický systém, na druhé straně pak vytváří vysokou úmrtnost, která v květnu bude výrazně vyšší než v dubnu," řekl Sobjanin podle listu Kommersant.

Loading...
Vstupte do diskuze (42)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdy Rusko použije jaderné zbraně? Putin představil novou vojenskou doktrínu

02.06.2020 22:08 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin dnes schválil strategický dokument, který označuje vytvoření a…

Britská bilance epidemie za den narostla o 324 mrtvých

02.06.2020 18:47 Britská vláda dnes oznámila úmrtí dalších 324 lidí s pozitivním testem na koronavirus, oficiální…

Během pandemie zemřelo v Británii o 62 tisíc lidí víc, než je obvyklé

02.06.2020 16:26 Během koronavirové pandemie v Británii zemřelo o 62.000 lidí více, než bylo během stejného období v…

Britská vláda terčem posměchu kvůli novému pravidlu, dostalo přezdívku …

02.06.2020 12:51 Britská vláda se stala terčem vtipů kvůli novému pravidlu, které z důvodu šíření koronaviru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy