Rusko uvalilo sankce na ukrajinského exprezidenta Porošenka

Rusko uvalilo sankce na bývalého ukrajinského prezidenta Petra Porošenka a další čtyři desítky Ukrajinců. Podle ruské vlády se jedná o odpověď na jejich nepřátelské chování vůči Rusku, informovala agentura TASS.

Petr Porošenko, ukrajinský exprezident
doporučujeme

Ruská vláda pátečním rozhodnutím rozšířila stávající sankční seznam o 41 osob, informuje TASS. Kromě Porošenka se na něm nachází rockový muzikant a zároveň bývalý šéf strany Hlas Svjatoslav Vakarčuk a další ukrajinští politici. Osobám na seznamu bude v Rusku zmrazen majetek.

Porošenko v minulosti v Rusku podnikal - v Lipecku vlastnil továrnu na čokoládu, kterou ale musel v roce 2017 uzavřít. Později uvedl, že už v Rusku žádnou obchodní činnost nevyvíjí.

Sankce proti Ukrajině schválila ruská vláda v říjnu 2018 a zdůvodnila je "nepřátelskými akcemi ve vztahu k ruským občanům". V současnosti se na něm nachází 322 osob a 68 firem, uvedla agentura Unian.

Vztahy Kyjeva a Moskvy jsou napjaté od února 2014, kdy byl při lidových protestech svržen proruský prezident Ukrajiny Viktor Janukovyč. Rusko následně anektovalo ukrajinský poloostrov Krym a na východě Ukrajiny se rozhořely boje mezi vládními vojsky a proruskými separatisty, kteří se těší podpoře Moskvy. Konflikt si od jara 2014 vyžádal více než 13.000 mrtvých.

Ukrajina uplatňuje naopak sankce proti ruským fyzickým a právnickým osobám.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při protestech proti Lukašenkově inauguraci bylo zatčeno 259 lidí

24.09.2020 09:44 Při protestech proti inauguraci běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka bylo zadrženo 259 lidí.…

Mezi uprchlíky a ekonomickými migranty nemůžeme rozlišovat, tvrdí právník

24.09.2020 00:01 NÁZOR - Migranti uvěznění v přelidněném běženeckém táboře Moria, který tento měsíc vyhořel, čekali…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 22:06 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Policie v Minsku použila vodní děla a zatýká demonstranty

23.09.2020 20:34 Aktualizováno Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama