Rusko vydalo do Španělska obávaného mafiána, poprvé seděl už v 17 letech

Rusko vydalo Španělsku známého kmotra organizovaného zločinu Tariela Onianiho, zvaného Taro, po kterém pátrala španělská justice prostřednictvím Interpolu. Oznámila to ruská média s odvoláním na mluvčí ministerstva vnitra.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Věznice
doporučujeme

Kmotr byl podle mluvčí Iriny Volkové ve středu dopraven na moskevské letiště Šeremeťjevo, kde si jej převzali Španělé. Madrid podezírá Onianiho gang z vydírání a krádeží uměleckých děl na území království.

Deportaci kmotra do Španělska nejprve bránila skutečnost, že Oniani se sice narodil v Gruzii, ale získal ruské občanství - a ruská ústava zakazuje vydávat ruské občany ke stíhání do ciziny. Později však kriminalisté zjistili, že občanství získal porušením zákona, úřady jej občanství zbavily a vydaly jej ke stíhání do Španělska.

Ruská redakce BBC připomněla, že Oniani přišel o ruské občanství ještě v roce 2010, kdy byl odsouzen k desetiletému trestu v ruském vězení za únos podnikatele a vydírání, Od té doby je bez státního občanství - a loni v srpnu ministerstvo vnitra označilo jeho další pobyt v Rusku za nežádoucí.

Trest si odpykával ve věznici určené pro odsouzence na doživotí. Po odpykání trestu, letos v dubnu, jej hned po odchodu z věznice zatkla policie na základě mezinárodního zatykače, vydaného na základě španělské žádosti ještě z roku 2006.

Tariel "Taro" Oniani je považován za vůdce jedné z nejvlivnějších gruzínských zločineckých skupin v Rusku. Poprvé byl do vězení odsouzen již v sedmnácti letech, mezi kmotry povýšil na konci 70. let minulého století. Některá ruská média mu přisuzují podíl na zavraždění šéfa konkurenčního gangu zvaného Japončík v roce 2009 a na pokusu o atentát na jeho spojence zvaného Děd Chasan v roce 2010. Avšak až dosud se neobjevily žádné důkazy pro tato tvrzení, připomněla BBC.

Děd Chasan, rovněž Gruzínec, byl zavražděn o tři roky později, když byl u moskevské restaurace zasažen několika kulkami, vypálenými odstřelovačem. Děd Chasan a Japončík údajně soupeřili s Onianovým gangem o lukrativní stavební zakázky na jihu Ruska.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko vydalo Ukrajině plavidla zabavená u Krymu, Putin volal Macronovi

18.11.2019 17:13 Aktualizováno Rusko dnes předalo Ukrajině tři plavidla zadržená loni v Kerčském průlivu. S odvoláním na sdělení…

Papež František navštíví Thajsko a Japonsko, sejde se s oběťmi jaderných…

18.11.2019 15:42 Papež František odletí v úterý večer na návštěvu Thajska a Japonska, kde chce podpořit celosvětové…

Vatikán se otřásá. Po raziích končí šéf úřadu pro kontrolu finančních toků

18.11.2019 15:35 Šéf správní rady vatikánského úřadu pro kontrolu finančních toků (AIF) René Brülhart skončí ve své…

Srbský prezident Vučić opustil nemocnici. Jeho zdravotní kolaps zavinila…

18.11.2019 14:13 Z bělehradské nemocnice byl dnes propuštěn prezident Alexandar Vučić, který byl v pátek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama