Může kocour pašovat drogy? Ruskou justici zaměstnává kuriózní případ

Hlavní důkaz v případu pašování drog do jedné z ruských věznic zmizel. Řeč je o kocourovi, který podle obžaloby donášel vězňům narkotika, ale kterému se právě podařilo utéct ze zoologického koutku, kam jej předali vyšetřovatelé do péče, upozornil dnes list Kommersant.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Obhájce obviněného vězně z věznice v Tule, kterému vyšetřovatelé připsali pokus z loňského léta o propašování drog v obojku vězeňského kocoura, protestuje. Argumentuje, že kocourův útěk připravil obhajobu o možnost experimentálně vyzkoušet, zda je pašování zakázaných látek skrze kočku vůbec možné.

Advokáti, dotázaní Kommersantem, soudí, že případ by skutečně měl být uzavřen kvůli ztrátě klíčového důkazu a současně hlavního nástroje zločinu.

Obžaloba se podle deníku opírala o doznání tří utajovaných svědků z řad vězňů, kteří tvrdili, že si drogy u obžalovaného objednali a že jsou s to rozpoznat mourovatého kocoura, který měl zakázku vyřídit. Jenže do zookoutku podle ošetřovatelky "vběhli cizí psi a mourek se psů strašně bojí, a tak utekl".

Nápad s kočkou v roli drogového kurýra není v Rusku žádná novinka, podobný případ z jihu země popsala média již před sedmi lety. Běžněji se ale zakázané látky do věznic dostávají za pomoci praků, pronášejí se ukryté v různých částech těla, anebo v potravinách.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko přitvrzuje. Na obávaný seznam "zahraničních agentů" se mohou dostat…

21.11.2019 21:40 Aktualizováno Dolní komora ruského parlamentu dnes schválila zákon, který rozšiřuje právo úřadů přidělovat…

Putin kašle na ústavu? Navalného fond žaluje ruského prezidenta

21.11.2019 19:00 Aktualizováno Ruský Fond boje s korupcí (FBK), který založil a řídí vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj, podal…

Lodě vráceny v dezolátním stavu? Spor mezi Ukrajinou a Ruskem graduje

21.11.2019 10:37 Rusko předalo Ukrajině tři dříve zabavená vojenská plavidla v nevyhovujícím stavu a Kyjev bude…

Telefonát na Ukrajinu? Trump utržil těžkou ránu, objevilo se nové svědectví

21.11.2019 07:47 Ukrajinští vládní činitelé věděli už 25. července, že existuje problém s pozastavením americké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama