Ruský ledoborec se zmítá v bouři u Norska, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, dnes za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Velké vlny
doporučujeme

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Ruský úřad Rosmorrečflot nicméně oznámil, že volání o pomoc bylo vysláno omylem, protože komunikační zařízení se za bouřlivého počasí v důsledku výpadku napájení porouchalo.

"Nejsou žádné problémy, ledoborec je v pořádku a posádce nic nehrozí," citovala z oznámení úřadu agentura TASS. Ledoborec pokračuje v plavbě do přístavu Sabetta v ústí řeky Ob.

Agentura Interfax mezitím oznámila další krizovou situaci, které podle ní čelí ruská rybářská loď severovýchodně od norských břehů. Loď Poljaris zastihla bouře ve východní části Barentsova moře, na palubě je deset lidí, jejichž životy jsou podle ruských záchranářů v ohrožení. Do oblasti byla vyslána další loď, která Poljaris neschopný samostatné plavby odtáhne do Murmansku.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská rozvědka GRU pohledem analytiků: Virtuální novináři, fiktivní média

13.11.2019 18:50 Ruská vojenská rozvědka známá pod zkratkou GRU aktualizovala metody zavedené v době studené války a…

Rusové odškodnili členky Pussy Riot za vězení

13.11.2019 18:44 Rusko vyplatilo třem členkám známé punkové skupiny Pussy Riot částku 37.000 eur (950.000 korun), o…

Barbarství v Kyjevě? Židy rozhořčilo pojmenování ulic po kolaborantech

13.11.2019 16:55 Ředitel Ukrajinského židovského výboru Eduard Dolynskyj ostře kritizoval úterní rozhodnutí poslanců…

Čeští poutníci dorazili do Vatikánu. Papeži předali sochu sv. Anežky a…

13.11.2019 13:55 Aktualizováno Představitelé české katolické církve, doprovázeni stovkami českých poutníků, dnes předali papeži…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama