Ruský soud pokutoval Twitter kvůli zakázanému obsahu

Ruský soud dnes vyměřil americké internetové společnosti Twitter tři pokuty v celkové výši pokutu 8,9 milionu rublů (zhruba 2,6 milionu Kč). Firma podle něj ze své stejnojmenné sociální sítě nemaže obsah, který ruské úřady označují za zakázaný. Informovala o tom agentura TASS.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Moskva minulý měsíc oznámila, že zpomalila rychlost twitteru v Rusku. V polovině března pak pohrozila, že tuto síť za měsíc zablokuje, jestliže Twitter nevyhoví požadavkům ohledně odstraňování v Rusku zakázaných informací.

Dnes už přišly ke slovu pokuty - nejprve 3,2 milionu rublů, poté 3,3 milionu a pak 2,4 milionu rublů. Není ovšem vyloučeno, že na řadu přijdou další pokuty.

Společnost Twitter minulý měsíc vyjádřila obavy z dopadu těchto kroků na svobodu slova a popřela, že dovoluje využívat svou platformu k propagaci nezákonného chování, jak tvrdí ruské úřady.

Ruští zákonodárci nedávno schválili zákony, které cenzurnímu úřadu Roskomnadzor mimo jiné dávají právo částečně nebo úplně blokovat internetové platformy, pokud se na ruském území dopouštějí cenzury či "diskriminace ruských médií". Rusko zároveň zvýšilo pokuty pro sociální sítě a webové stránky, pokud "poruší práva ruských občanů na internetu, a to včetně cenzury ruských médií". Současně zákonodárci uložili sociálním sítím, aby se zbavovaly nezákonného obsahu, včetně informací vyjadřujících "neúctu ke státu" či výzvy k nepovoleným protestům. Moskvě se rovněž nelíbí, že se twitter před časem uchýlil k označování některých ruských médií jako "médií spjatých se státem".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na východě Ukrajiny byl zabit další voják, Raab a Blinken apelovali na…

11.04.2021 12:19 Další ukrajinský voják podle dnešního armádního komuniké přišel o život při nepřátelském…

Pohřeb prince Philipa proběhne v sobotu 17. dubna

10.04.2021 18:54 Pohřeb zesnulého prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., se bude konat v sobotu 17.…

Ukrajina hlásí dalšího zraněného vojáka z bojů v Donbasu

10.04.2021 13:38 Ukrajinská armáda dnes ohlásila, že během uplynulých 24 hodin se proruští separatisté v Donbasu na…

EU musí nalézt sílu a postavit se Rusku, apeluje expert na mezinárodní…

10.04.2021 00:01 NÁZOR - Hromadění ruských vojenských sil na hranicích s Ukrajinou není pouze výzvou pro Kyjev, ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama