Ruský spisovatel Akunin zlehčoval strach z epidemie COVID-19, teď je nakažen

Ruský spisovatel Boris Akunin, známý i českým a slovenským čtenářům svými historickými detektivkami o carském úředníkovi Erastu Fandorinovi, podle serveru Newsru.com oznámil, že se nakazil koronavirem. Spisovatel, který donedávna zlehčoval obavy z pandemie, žije v Londýně.

Koronavirus
doporučujeme

"Spustil jsem facebook, protože se válím s módní nemocí. Až se malinko zotavím, určitě se podělím o dojmy," napsal 63letý Akunin. Opět zdůraznil, že "strach z koronaviru je mnohem horší než sám koronavirus" a že "není žádný důvod k panice".

Server Newsru.com připomněl, že Akunin ještě nedávno říkal, že žádná opravdová epidemie nevypukla, jen "stádní ustrašenost". "Pandemií není koronavirus, ale celosvětová hysterie," tvrdil.

Akunin, vlastním jménem Grigorij Čchartišvili, na přelomu let 2011 a 2012 patřil k hlavním řečníkům na masových protivládních demonstracích, potlačených po návratu Vladimira Putina do Kremlu. V Británii žije od roku 2014.

Prvního pacienta s koronavirem SARS-CoV-2 evidovali v Británii na konci ledna, první úmrtí na nemoc COVID-19 zde bylo ohlášeno 5. března. Mezitím se počet mrtvých přiblížil šesti stovkám a počet nakažených 12.000. Vláda kvůli obavám ze šíření nákazy minulý týden nařídila uzavřít školy, následně zakázala běžný provoz restaurací a barů a tento týden zavedla celostátní omezení pohybu podobné například režimu v Česku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko slíbilo Ázerbájdžánu podporu, Macron kritizuje "bojechtivou"…

30.09.2020 11:22 Turecko udělá vše, co je nutné, pokud Ázerbájdžán požádá o vojenskou podporu, prohlásil dnes podle…

Boje v Náhorním Karabachu sílí. Ázerbájdžán odpaluje rakety vzduch-země,…

30.09.2020 10:15 Boje u Náhorního Karabachu a okolí mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami pokračují čtvrtým dnem…

Porošenko onemocněl covidem. Počet nakažených rychle roste na Ukrajině i v…

30.09.2020 09:58 Aktualizováno Ukrajina zaznamenala rekordních 4027 nových případů nákazy koronavirem za uplynulých 24 hodin,…

Británie hlásí rekordní denní přírůstek nakažených, je jich 7143

29.09.2020 20:27 V Británii zaznamenali rekordní denní přírůstek počtu nakažených koronavirem. Za uplynulých 24…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama