Rusové převezli Navalného do trestanecké kolonie

Odsouzený lídr ruské opozice Alexej Navalnyj dnes dorazil do vězeňské kolonie vzdálené asi 100 kilometrů východně od Moskvy, kde si má odsloužit svůj zhruba dvouapůlletý trest. Informovala o tom agentura RIA Novosti. Rozhlasová stanice Echo Moskvy dříve uvedla, že Navalnyj míří do vězeňského zařízení v Pokrovu ve Vladimirské oblasti.

Alexej Navalnyj
doporučujeme

Agentura Reuters přitom upozornila, že Navalného spolupracovník Leonid Volkov dnes na sociálních sítích napsal, že politikovi právníci ani rodina zatím stále nemají oficiální informace o tom, kde se opozičník aktuálně nachází.

Z vazební věznice v Moskvě byl Navalnyj podle své právničky Olgy Michajlovové eskortován už ve čtvrtek. V pátek pak šéf ruské vězeňské služby potvrdil, že opozičník míří do nejmenované trestanecké kolonie a že "není ohrožen na životě ani na zdraví".

Vězeňské zařízení v Pokrovu podle Echa Moskvy bývalí trestanci označují za velmi izolované místo s drsnými podmínkami. Stanice citovala například zástupce krajně pravicové scény Dmitrije Demuškina, který v kolonii nesoucí jméno Vladimir IK-2 strávil více než dva roky: "V době mého příjezdu byl Pokrov považován za jednu z nejtvrdších (trestaneckých kolonií) v Rusku. Dokázali tam lidi zlomit".

Navalnému, který je považován za hlavního soupeře prezidenta Vladimira Putina na ruské politické scéně, tento měsíc soud změnil dříve uložený podmíněný trest na nepodmíněný. S odvoláním obhajoba neuspěla a opoziční představitel si má odpykat přibližně 2,5 roku za zpronevěru.

Nepodmíněný trest soud nařídil kvůli porušení pravidel dřívějšího podmíněného trestu, a to v souvislosti s pobytem Navalného v Německu, kde se léčil po loňské otravě nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok. Během léčení se totiž Navalnyj pravidelně nehlásil probačnímu úředníkovi, jak měl nařízeno.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Irští regulátoři začali vyšetřovat Facebook kvůli úniku údajů

14.04.2021 18:24 Irská Komise pro ochranu dat (DPC) začala vyšetřovat americkou internetovou společnost Facebook v…

Britská vláda se chystá vyšetřit lobbování expremiéra Camerona

14.04.2021 13:23 Britský ministerský předseda Boris Johnson se vyslovil proto, aby se nezávisle vyšetřilo lobbování…

Kreml pokládá všechny otázky ohledně schůzky Putina a Bidena za předčasné

14.04.2021 12:05 Za předčasné označil dnes mluvčí Kremlu úvahy o termínu, místě a možné agendě americko-ruského…

Ukrajinská armáda hlásí dalšího zabitého vojáka z bojů v Donbasu

14.04.2021 09:55 Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění během uplynulých 24 hodin vinou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama