Šéf WHO je v karanténě. Nemoc covid prodělal britský princ William, tajil to

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus byl identifikován jako kontakt osoby s pozitivním testem na covid-19 a bude pracovat z domova. Šéf WHO to oznámil v neděli na twitteru. Už v dubnu měl pozitivní test na covid-19 britský princ William, což zdroje z Kensingtonského paláce potvrdily BBC až nyní.

Tedros Adhanom Ghebreyesus
doporučujeme

"Byl jsem identifikován jako kontakt někoho, kdo měl pozitivní test na covid-19. Je mi dobře a jsem bez příznaků, ale v příštích dnech budu v izolaci, v souladu s pravidly WHO, a budu pracovat z domova," uvedl Tedros. Podle něj je nanejvýš důležité, aby každý předpisy dodržoval. "Tak přetrháme infekční řetězce, potlačíme virus a ochráníme zdravotní systémy," zdůraznil Tedros.

Už v dubnu měl pozitivní test na koronavirus britský princ William. Vyšlo to ale najevo až v neděli, kdy o tom informoval bulvární deník The Sun a později BBC potvrdily zdroje z královské rodiny.

Osmatřicetiletý William se zjevně infikoval poté, co jeho nakažený otec, princ Charles, strávil sedm dní v karanténě ve Skotsku. Jedenasedmdesátiletý Charles tehdy měl mírné příznaky nemoci covid-19.

William, druhý v pořadí v nástupnictví na britský trůn, držel podle listu The Sun své onemocnění v tajnosti, aby neznepokojoval veřejnost. "Zasáhlo ho to dost tvrdě... V jednu chvíli měl problém s dýcháním," uvedl s odvoláním na svůj zdroj The Sun.

William je druhý v pořadí nástupnictví na britský trůn, na kterém nyní usedá jeho babička Alžběta II. Prvním v řadě je Williamův 71letý otec Charles, který oznámil už na konci března, že se nakazil koronavirem. Měl jen mírné příznaky, uchýlil se do izolace ve Skotsku a zhruba po týdnu se vrátil k pracovním povinnostem.

Samotná královna Alžběta značnou část letošního roku strávila v dobrovolné izolaci na hradě Windsor. Větší veřejné akce se poprvé od začátku epidemie zúčastnila teprve v polovině října. Na ni ji doprovázel právě i její vnuk William.

V dubnu se koronavirem nakazil také britský premiér Boris Johnson, kterého museli na několik dní převézt do nemocnice.

Celkem se od března v Británii nakazilo novým koronavirem už přes 1,03 milionu lidí. S nemocí covid-19, kterou nový koronavirus způsobuje, jich 46.717 zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč se první vlna východu Evropy vyhnula a druhá ho drtí? Experti mají…

02.12.2020 00:01 NÁZOR - Východní Evropa byla chválena za mimořádné zvládnutí první vlny koronavirové pandemie,…

Británie zavede nový systém koronavirových opatření

01.12.2020 22:00 Britský parlament dnes schválil nový třístupňový systém koronavirových restrikcí, podle nějž se…

Ukrajina doufá v akční plán vedoucí k členství v NATO

01.12.2020 19:16 Ukrajina doufá, že se příští rok připojí k akčnímu plánu členství, který je krokem na cestě k…

Ruská policie dopadla údajného "Povolžského maniaka", dle médií zavraždil…

01.12.2020 16:34 Ruská policie zadržela v Kazani muže, kterého podezřívá z vražd více než 20 důchodkyň v Povolží a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama