Slavný ruský historik Oleg Sokolov zavraždil partnerku, usekal jí končetiny

Ruského historika a odborníka na napoleonskou epochu Olega Sokolova zadržela v Petrohradu policie, když se snažil zbavit těla své partnerky.

Ruská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Akademika si policie všimla, když opilý spadl do řeky Mojky, v jeho batohu pak našla ženské ruce, uvedla agentura AFP. V jeho bytě policisté nalezli i zbytek těla. Třiašedesátiletý Sokolov se dnes k vraždě přiznal, činu prý lituje.

Sokolov byl po včerejším zadržení hospitalizován kvůli podchlazení. Dnes policii vypověděl, že se se svou čtyřiadvacetiletou partnerkou a bývalou studentkou Anastasií Ješčenkovou pohádal a v afektu ji zabil. Z jejího těla potom odřezal hlavu, ruce a nohy. Údajně měl v plánu se pozůstatků zbavit a pak v dobovém kostýmu Napoleona veřejně spáchat sebevraždu.

Historik se právě tímto francouzským vojevůdcem a císařem odborně zabýval, stejně jako jeho partnerka. Společně s Ješčenkovou vydali několik odborných článků, Sokolov o jeho životě napsal několik knih a jako odborný dohled působil při natáčení několika filmů i rekonstrukcí napoleonských bitev.

Sokolov působil na fakultě moderních dějin petrohradské univerzity a přednášel i na francouzských univerzitách včetně pařížské Sorbonny. Jeho studenti ho označovali za nadaného rétora, "podivná" jim však připadala Sokolovova záliba v dobových kostýmech, stejně jako to, že svou partnerku, která jeho nadšení pro převleky sdílela, nazýval podle Napoleonovy manželky Josefína.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud v Moskvě prodloužil bývalému novináři Safronovovi vazbu do března

30.11.2020 11:54 Moskevský soud dnes prodloužil do 7. března vazbu bývalému novináři Ivanu Safronovovi, který čelí…

Šíření koronaviru na Ukrajině zpomalilo, přírůstek klesl pod 10 tisíc

30.11.2020 10:10 Ukrajina po víkendu hlásí 9946 nově potvrzených případů koronaviru. Je to poprvé za dva týdny, co…

OBRAZEM: Protesty v Bělorusku pokračují, policie zadržela stovky lidí

29.11.2020 18:52 Tisíce Bělorusů dnes znovu vyšly do ulic, aby požadovaly odchod prezidenta Alexandra Lukašenka,…

Protesty v Bělorusku pokračují. Policie brutálně zasahuje, zadrženy stovky…

29.11.2020 18:51 Aktualizováno Tisíce Bělorusů dnes znovu vyšly do ulic, aby požadovaly odchod prezidenta Alexandra Lukašenka,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama